»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» Mesazhi me i bukur
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Ka dashuri pa interes?
Fri Apr 12, 2013 9:16 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» C'ESHTE DASHURIA?
Fri Apr 12, 2013 9:04 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

» Shprehje , vargje te bukura per dashurine
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

» Ēmendem pėr ty... do t''i dish arsyet?!
Fri Apr 12, 2013 9:01 pm nga shaban cakolli

» Duke Menduar Per Ty...
Fri Apr 12, 2013 9:00 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
February 2016
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Furl  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website
Share | 
 

 Shprehje , vargje te bukura per dashurine

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:27 pm

Loti yt dua te jem
nga syte e tua te rrjedh
mbi faqe lehte te te rreshqas
ne buzet e tua dua te vdes ...


Edituar pėr herė tė fundit nga DEA nė Fri May 23, 2008 12:41 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:27 pm

Pėr Hirė tė jetės
Jeto me mua Pėr
Hir tė vuajtjes vuaj me mua
Pėr hir tė dashuris thuaj
tė dua edhe un nėse vdes
ti vdis me mua Se une vetem ty
Tė DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:28 pm

Vetem si t'ia kemi then te gjitha njeri_tjetrit,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te arrijm te durojm njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te mbrojm njeri_tjetrin nga vetja,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te permbajm njeri_tjetrin,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te jemi mesuar me njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:29 pm

Ti me pyet:
Cdo te ndodhe pas nesh?
Une te pergjigjem:
Do te kete jete.
Po dashuri ?-me pyet ti
Njerezit do te duhen,
po jo sa ne te dy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:29 pm

Dashuria e parė i ngjan borės sė parė, rrallė ndonjėherė mbetet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Thu May 22, 2008 11:30 pm

- Dashuria e parė ėshtė shumė e madhe dhe njėkohėsisht shumė e vogėl.
Hygo
Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
Kanti


- Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
Volteri

- Ikja ėshtė fitoria e vetme nė dashuri.
Bonaparti

- Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
Monteskie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:40 am

Te kerkova ne bregun e detit
Te kerkova ne jet plot mundime
Por ti ishe ulur lehte e lehte
Ne folene e zemres time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:40 am

Une jam engjelli yt.
Egjelli i shpirtit e i zemres tende.
Ajo qe te zgjon me nje te puthur e cdo nate hap krahet per te ngrohur zemren tende.

Jam engjelli yt.
Ajo qe kurre s'do te te ler vetem.
Ajo engjellushe qe pret vetem nje ..." Po" per tu rizgjuar nga zemra jote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:42 am

Nese do te dashuroja dike tjeter
do te ishte dashuri hynore
sepse dashuria ime per ty
i ka prekur limitet e dashurise njerezore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:43 am

Kam nevoj se cdo gje ta harroj
qe vetmin nga zemra ta largoj
kur ti te zgjohesh neper te tjera duar
ne heshtje dhimbjen do ta vras
po prap do te dua................"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:43 am

E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s“kisha desht
Sa e ėmbel esht jeta
Sa e ėmbel esht rinija
Por ma e ėmbel qenka Dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:44 am

Nese do te dish sa me mungon, perpiqu te mbledhesh pikat e shiut.
Ato qe arrin te mbledhesh tregojne sa shume te mungoj une ty.
Ato qe nuk arrin dot te kapesh tregojne sa shume ti me mungon mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:44 am

Thuhet se cdo njeri para se te lind
eshte mashkull dhe femer ne te njejten kohe.
Por kur lind keto dy humbasin
dhe tere jeten rrin duke u kerkuar.
Une kam mbaruar kerkim tim,
sepse te kam gjetur shpirti im.

Te dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:45 am

Dashuria eshte vetem nje paragraf, ne jeten e nje djali
kurse ne jeten e nje vajze eshte nje liber i tere.

Dashuria eshte si nje flake e pavdekshme, qe sapo te ndizet, do vazhdoje te digjet perjete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Fri May 23, 2008 12:46 am

As det,as aqean nuk kan aq thellesi
Sa kam une o shpirt,dashuri per ty
Ne dashuri s'ka turp,por une prap nguroj
Te them qe me shpirt,ty te adhuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shprehje , vargje te bukura per dashurine
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 31Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next
 Similar topics
-
» Kopshte tė bukura nė Kashmir
» Milazim Kadriu: Shprehje mllefi dhe mesazhe pėr tė ardhmen
» Hajdin Morina: Kėnga shqipe- shprehje dhe pjesė e luftės pėr liri, identitet e bashkim kombėtar
» Shtatė thėnie tė bukura e tė pa harruara!
» Deshmorėt e kombit nė vargje e kėngė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» ::  :: -
Kėrce tek: