»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Poezi zemre   Sun Apr 13, 2008 10:05 pm

Cila poezi eshte e preferuara jote??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Apr 15, 2008 4:26 pm

Nga Ismail Kadare

"MALL"

Ca pika shiu ranė mbi qelq.
Pėr ty unė befas ndjeva mall.
Jetojmė tė dy nė njė qytet,
Dhe rrallė shihemi, sa rrallė.

Edhe m'u duk pak e ēuditshme
Si erdh' kjo vjeshtė, ky mėngjes.
Qiejt e ngrysur pa lejlekė
Dhe shirat pa ylber nė mes.

Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit
Seē m'u kujtua sot pėr dreq:
"Tė zgjuarit janė bashkė nė botė,
Kurse tė fjeturit, veē".

Nė ē'ėndėrr kemi rėnė kaq keq,
Qė dot s'po zgjohemi ne vallė?...
Ca pika shiu ranė mbi qelq
Dhe unė pėr ty seē ndjeva mall.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Apr 27, 2008 10:50 pm

era13 kure te jeme esull do shkruaj nje poezi ketu yllo.Ok??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vesa
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 5
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Aug 17, 2008 4:33 am

[b]larg meje po jeton, zemra ime te kerkon qaj me lot pa pushim se te dua shpirti im me dor po shkruaj me zemer po vuaj pse jam larg teje me le t vetmuar. sa dite te vetmuar sa nete te qeta te shkrun shpirti im se te dua perjet. puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vesa
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 5
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Aug 17, 2008 4:35 am

eja shpirt me perqafo nje puthje ma dhuro,nje puthje me pasion dhe me thuaj sa fort me do,me puth zemer si asnjeher se puthjen tende e dua perher. puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vesa
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 5
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Aug 17, 2008 4:39 am

nqs per mua do te kesh nevoj gjithmon pran do te qendroj nqs nje dite do me dashurosh ma vone pa mua smundesh te jtosh une cdo enderr do te bej realitet nese ajo ndjenj do jet e vertet ❤
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vesa
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 5
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Aug 17, 2008 4:45 am

ishte nate e gjumi nuk me zinte...mendoja per ty sikur te kisha pran..strengoja jastekun sikur te ishe ti dhe fillova te qaj per ty i dashur.dhe me lotet e mija krijova imazhin tend engjelor.e putha sikur te ishe ti.dhe me pas me kishte zen gjumi, te nesermen ti nuk ishe..fillova te qaj por me kot.ti kishe ikur mbremje ti u shfaqe dhe papritur ti me the TE DUA dhe prej asaj nates flej te qet.me fjalen qe me the ti i dashur TE DUA SHUME ❤ ❤
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vesa
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 5
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Aug 17, 2008 4:49 am

pse o vdekje askush nuk te don pse ty gjithkush te debon eja une me mall te pres mos shko tek ajo qe nuk don te vdes.nuk don te vdes lere te jetoj eja une fort te kerkoj merrem ne gjume mos ke meshir eja se jam ne momentin te veshtir ne ate moment o vdekje asgje nuk adhuroj vetem ty o vdekje ty te kerkoj mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweety_girl
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 7
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Nov 06, 2008 2:14 am

Dua te jem lule…qe ti te me marresh ne dor…
dua tit e ishe era…te me jepje freski…
dua ti te ishe diell…te me jepje ngrohtesi…
dua ti te ishe errsir…trupin time ta mbuloje…
dua…dua…dua ty me te tregu…
se vetem ty…ne kete jete тє ∂υααα...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweety_girl
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 7
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Nov 06, 2008 2:20 am

Nese dikush ne bote te do,dije se jam une.
Nese ne bote dy persona te duan,
dije se e para jam une.
Nese ne bote ste do askush
dije se kam vdekur une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sweety_girl
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 7
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Nov 06, 2008 2:29 am

Nese mendon se per вσтєи nuk vlen asgje je krejt вσтα per dike te dua…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vl_girl
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 2304
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Nov 06, 2008 3:03 am

Kur une qaj, ti qan me mua

Kur une kam frike ti qesh dhe thua

Te Dua ;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 2:58 am

Desha veē njė pėrshėndetje tė heshtur
Nė natėn me shi
Njė pėrqafim tė ngrohtė, aty ku sna sheh njeri
Njė puthje tė ėmbėl , njė lutje pėr mua
Njė ėndėrr tė ēmendur me klithmat e tua...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 2:59 am

Ēelėn dy lule, por shumė shpejtė u thanė
U bashkuan dy zemra, por shumė shpejt u ndanė
E pashė njė ėndėrr, por shumė shpejt mė iku
Si i dashuri im , qė jetėn ma fiku...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:01 am

Mė mundon trishtimi e dhimbja qė ndjej
Me sytė e pėrlotur tė kėrkoj, por stė gjej
Mė mungon ngrohtėsia e shpirti mė dhėmb
Askujt nuk i trembem, por largėsia mė ēmėnd...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:04 am

Eshte e kote qe e mendon
Nuk ke perse te strukesh
Pas shetitjes, qetesia te kerkon
Je e destinuar te zhdukesh.
Te jesh e qet, te jesh krenare
Nuk duhet ti biesh kokes
Sepse nuk do te zhdukesh fare
Vetem dy metra posht tokes.
Do thuash - C'me duhet mua
Sepse asgje nuk do kuptoje
Kur nje pik uje nga ky oqean
Lart ne qiell do avulloje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:06 am

Urrej syte e tu,qe vec me mashtrojne
urrej buzet tua,qe vec me tradhetojne
urrej shikimin tend,qe me perul para teje
urrej hapat tua,kur vine drejt meje
urrej ku me thua,te dua me shpirt
urrej kur pas meje,nje tjetre ia perserit
urrej kur me krahe,me afron drejt vetes
urrej kur ma ndryshon,rrjedhen e jetes
urrej kur me genjeshtra,ma ndryshon mendimin
urrej kur ben,sikur e kupton gabimin
urrej kur me thua,do jemi bashke si sot
por mbi te gjitha urrej fatin ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:07 am

qe se urrej dot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:08 am

sot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg ndoshta do me kujtosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 3:10 am

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Nov 07, 2008 4:30 am

E VESHTIR ESHT BO JETA, PO NA MER NE QAFE RRULETA, SHKOJM
KE PUNA PER GAZEP, KOKERR LEKU NUK KENA NE XHEP, KURR SI LAM NE KTO LOJNA, JENA BO POR SI BARBONA, NUK JA BOJM
QEFIN VETES,SE JA JAPIM LEKT RRULETES, KALOJM DITET VEC ME RRENA, SKA ME NA MAJT VORRI MRENA!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Nov 08, 2008 1:23 am

qaj qaj qaj te bukura

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Nov 08, 2008 1:34 am

sdi pse mu largua gjumi cu tret neper nat
sa degjova nje kitar si per serenat
dridhej teli i kitares dridhej e s'pushonte
ndoshta vajzen deshi djali nga gjumi ta zgjonte
por muzika qe e embel sa te qante zemra
ne gjumin e mituris vajza shihte endra
ne endrat e vasheris vajza pa nje djale
per te ne nje koncert pranvere lozte me kitare
por pa pritur vajza u zgjua dhe hoqi me zemer
ah sikur te ishte e vertet te mos isha ne enderr
dale nga dale dita tretet iken e vjen nata
ne ballkon te asaj vajze s'pushonte serenata
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Nov 08, 2008 1:36 am

ike larg nga zemra ime
me le permbi buz nje fjale
dhe ne shpirt e mbylla ndjenjen
se per ty isha i marre
dua te te gjej prap sonte
ta prek trupin si nje zane
permbi gjunj ta ul un koken
si femi te them me fal
do te therras ku je ne ket nat
vec te te shoh kam etjen dhe mall
mbi trupin trupin tend te trem nga dal
si loti mbi xham
ike ti dhe ndali ora
diellin me sy me se pash
zemren e mbylla me pranga
askush tjeter mos ta marr
s'dua te mbetem i vetem
s'do te vdes jo pa te par
dhe nese s'te gjej mes botes
do te vi lart ne parajs
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Nov 08, 2008 1:41 am

kur dielli ndricon ne mengjes
esht zemra ime qe per ty u ndez
kur ne drek del ndonje re
esht zemra ime qe kerkon fole
kur te shohesh diellin duke perenduar
vere doren ne zemer dhe mendo per mua
kur hena te leshoj rrezet gjith mahni
me kujto e dashur po mendoj per ty
dhe kur yjet te shkelqejn ne erresir
jam un o shpirt qe te them
''naten e mir''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: