»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutoriMesazh
mandir
super-moderatore
super-moderatore


Male
Numri i postimeve : 804
Registration date : 18/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:31 pm

jo jo se baterite i kam ne regull,por mbaj zi se me ka vdek komshija..... :lot:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:33 pm

dhe sme kushtove asnje poezi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mandir
super-moderatore
super-moderatore


Male
Numri i postimeve : 804
Registration date : 18/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:43 pm

sa te prish zine e komshijes,do filloj te mendoi per poezine tende
them qe do e shkrij ....talentin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:47 pm

prit gomar per mbi bar qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mandir
super-moderatore
super-moderatore


Male
Numri i postimeve : 804
Registration date : 18/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 10:10 pm

e po mir moj Rine do ta bej qe neser
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:24 am

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..

DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...

MOS KE FRIK NGA UNE, NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...

DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:24 am

Me je zemra dhe shpirti im

Pranija jote mė jep gezim

Dua te kem pranė, qe t“mė ndihmosh

Dhe jeten me mua ta kaloshDo te ruaj sot dhe gjithmone

se ti je ēeles i dashurisė tonė

nese dashurija gjithmonė do tjetė

do t“jem me e lumtura me t“vėrtet...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:30 am

Perse te duaSe te desha vete,

Dhe t'u nqasa vete,

Dhe te putha vete-

Prandaj.Dhe te humba large,

Dhe te ndoqa large,

Dhe te gjeta large-

Prandaj.Se te desha prpae,

Dhe t'u nqasa prape,

Dhe te putha prape-

Prandaj.Dhe te humba vashe,

Dhe te ndoqa vashe,

Dhe s'te gjeta vashe-

Prandaj.Se te gjeta grua,

Dhe te desha grua,

Dhe te putha grua-

Prnadaj.Dhe s'me flet perhera,

Dhe s'me nqas perhera,

Dhe me plas perhera-

Prandaj.O, prandaj te dua,

Prandaj vashe-e grua,

Fshehtesi per mua-

Prandaj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:31 am

oh, ndal degjo ju pergjeroj,

jam skllavi yt te dashuroj.

qe ate cast qe te vereva,

me gjithe shpirt, pa mase e urreva,

pavdekesine time moj.

zili ja pata kesaj bote,

kete te paket lumturi,

kur s'am me ty me mbysin lotet,

me kap nje tmerr nje llahtari.ne zemren shterpe, rreze e ndritur,

serishmi plaget mi mais,

e c'ish e c'kish gjer dje dremitur,

si gjerper i zgjuar nis e leviz.

pa ty c'me eshte gjithesia,

pushteti im pavdekesia,

fjale te kota qe s'mi ka enda,

tempull vigan pa engjell brenda

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:33 am

me ler ne rroberine time,

ne endrat plot dhembshuri

dhe ne te ngrysurat kujtime,

qe te mi zhdukesh smundesh ti.ta thosh cme kish zemėr nxirre

me ndje, nem doren lamtumire

pak kohe ndarje dashurisė

te femres ne kraharor trishtonse shpejt clirohet prej merzise

dhe serishmi dashuron.

autori: Pushkin

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 12, 2009 12:53 am

Shiko... kush tė erdh nė derė,

Unė mikesha yte, pėrjetė!

Nuk erdha tė tė ngushėllojė,

Por vetėm me tė pėrshėndetė!Shiko... kush tė erdh pėrsėri,

Jo nuk kam ardhur tė tė kėrkoj mėshirė,

Por vetėm tė tė shoh ty!Shiko... kush troket pa ndalur,

Tė kam thėnė tė kesh durim,

Se njė ditė kam pėr tė ardhur,

Pėrveē nėse mė merr rruga e pakthim!Shiko... edhe njėherė,

Nėse ėshtė hera e fundit,

Dhe mė trego a tė tė pres, a po jo,

Pastaj ma jep ilaēin e gjumit?!Shiko... si shkoj nga kjo botė,

Pa asnjė frikė nga VDEKJA,

Pasiqė mė shumė mė pėlqenė kjo,

Se sa pa ty, pėrplotė t'mė ėshtė JETA!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Sep 22, 2009 12:25 am

S'e di c'do tė ndodhė me ne tė dy
Sikur tė mos jem me me ty
Sikur kjo ender tė ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.
S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė tė dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushto
E ndjej se shumė do tė tė dua
Sa kohe kėto buze do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne tė vėrtetė
Por diēka di me siguri do te dua ne perjetesi

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Sep 22, 2009 12:25 am

Sa herė qė shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall pėr Ty

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Sep 22, 2009 12:34 am

Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Sep 22, 2009 1:38 am

Kam kohe e dashur pa te pare….

Mbi buze sec del kjo fjale ‘mall’

Ne telefon une pres te degjoj

Zerin e embel,zerin e ngrohte…

Pres une puthje plot arome

Qe dehin shpirtin tim te njome…

I pres une duart ,syte e shkruar

Qe fjala ‘mall’ i ka pushtuar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Sep 22, 2009 2:14 am

U be tre dite i dashur
qe s'jemi pare
Ē'po ndodh me ty? Ku je?
Malli s'te ka marre?
Kam vrare buzen e dashur
e ti nuk e di
sa po me ēmend mendimi
qe s'te puth dot ty
Lerme mua kesaj radhe
nuk do t'e lendoj,
ku i dihet, i dashur
mund te te sheroje
Edhe une kisha vrare doren
ate dite qe m' the te dua,
buzet vure lehte mbi plagen,
dhe oh, dora mu sherua

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 26, 2009 10:13 pm

Te Dua "

Keto dy fjal qe ti i thua,
duhet te vijn nga Zemra,
kur te ndjejsh dicka per mua,
para se me then "Te Dua"!!!

Thua se ndjenja Dashurie te m“dhaja ke,
je shum i lumtur qe mua me ke,
por keto dy fjal jan te mira e te embla,
e duhet te vijn prej teje nga Zemra !!!

Mos me thuj me:" Te Dua",
me lejo te ndjej edhe une kete Dashuri,
ashtu qe te jem edhe une e lumtur,
gjithashtu si qe je Ti !!!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 26, 2009 10:23 pm

Te thashe nje here ne mbremje te vish
I dashur nuk erdhe ke faj ta dish
E vetmuar aty gjithe naten po prisja
Ne fytyr e qeshur ne zemer po vdis

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 26, 2009 10:36 pm

Vetmia eshte zilja e telefonit
Dhe nje ze i huaj qe kerkon dike tjeter
Vetmia esht e diela e zbrazet
Me biseda boshe dhe pa diell
Vetmia eshte te shikosh pas xhamit
Njerez qe nxitojne ne mbremje
Merzia e gjate para gjumit
Dhe vapa ne netet pa hene

Vetmia eshte te duash shume
Dhe te mos kesh cfare te duash
Te mos kesh kujt t'i falesh dy lule
Dy fjale te mira te mos kesh kujt tja thuash

Te jesh kudo i tepert, i huaj
Mik i paftuar ne bote, hije
Pa nje kujtim qe te beje te vuash
Pa nje shprese per ate qe do vije

Po ankthi i diteve te mia pa ty
Ankthi im i perhershem
Per te gjitha ato qe i di dhe s'i di
-Kjo eshte dicka tjeter...

Minutat qe ikin ngadale-ngadale
renduar nga ajo qe quhet pritje
Renduar nga ai qe quhet mall
Dhe qe nuk llogaritet...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 26, 2009 10:36 pm

Ngushellome nese mundesh sonte
dashurome po munde ndonjehere
kerkome nese humb neper labirinthet e kesaj bote
vec mos me lere te dua,e te me duan te tjere....

Ngushellome kur mall per ty te ndjej
dashurome pa frike nga dashuria
kerkome nese neper terr kam humbur keq
te lutem,mos me lere te me gllaberoje vetmia....!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Sep 26, 2009 10:36 pm

Vetmise


Une prap e vetme sot
edhe dje ....
po ti ne c'shtrat po dergjesh
naten e mire kujt i the
po me ikin te gjitha sikurse dhe ti
vjeshten po jetoj, dimrin po arrij
po vjen mesnata dhe une prap vetem
gjumin lotueshem shkruaj ne leter

nata trishtimin me servir ,as yjet s'po i shoh
shtrati me zvarrit nen carcafe te ftohte
kembet akull s'po m'i ngroh
erresira po me merr frymen
asgje nuk pipetij
syhapur enderroj gjumin,qe lotet mos dalin symbyllur rri
....jetoj e me doren time tenden s'e shtrengoj
kete dere pa celes s'e hap kush ,hapa ne oborr nuk po degjoj
......mendohem e prap veten gjyqeve te mendjes sime
lenduar tek vrapon e shoh
....dashurohem e prap vetem jetoj....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 7 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: