»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Nov 09, 2008 1:02 am

po pres se ndoshta
nje mengjes me ty do t'me gjej
asgje nuk ka kuptim
ditet pa ty jan mundim
poezin shkruaj me mall per ty
lotet me bejn shoqri
ndoshta poezin ti do ta lexosh
dhe mua do t'me kujtosh
ndoshta me tjeter je taku
por zemra ime ty ste ka harru
ti humbe fjalet qe mi ke premtu
po dije se un te pres deri sa te vdes
me fal nese kam gabu
por me shum te kam dashuru
ti ike me the do te vij nje dit
nga n'darja jon u be nje vit
s'do qaj se ti se meriton
shpirti per ty vajton
vec shpresat me mbajn te gjall ne jet
qe ti te kthehesh nje dit e pres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Nov 11, 2008 10:31 am

me fal qe te dashuroj
esht nje ndjenje qe smund
ta ndaloj nuk jam une qe te
them te dua por esht zemra
ime qe sme pyet mua
jemi te ndare larg
njeri..tjetrit gjith koha na shkon
ne mall e ne vetmi
fati deshti te mos jemi
bashke po dije qe sdo te haroj
asnje cast malli do te me mare.. dhe
pse e dij qe ndoshta me ste takoj...
por me kujtimin qe kam per ty
gjith jeten do te jetoj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Nov 11, 2008 10:33 am

qaj qaj
Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Nov 11, 2008 10:35 am

te mendoj shum dhe vuaj per ty
por nuk ke faj se ti nuk e di
zemra ime e shkret te mban fort brenda saj
dhe kujton heren e par qe ti u ngatarrove ne labirintin saj
qe nga ai moment skam rreshtur se meduari per ty
e mallkoj momentin qe te pash ne sy
ne dashuri vuhet gjithmon
ky eshte ligji perendise
por te lutem ti shikom
dhe me shperble dhimbjen e dashuris
me pelqen te jetoj i lumtur e te jem i lir
por perkrah teje do te isha gjithmon shum mir...............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Nov 11, 2008 10:36 am

e kaluara ime me pelqen
se te njoha ty te tashmen e dua
se do jemi te dy nga e ardhmja
kam frike se mbetem me ty
te dua zemer te puth fort...
mos lejo largesine te te bej te dyshosh
se ne jeten time vec ti egziston
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Hard_Rock
anetar/e aktiv
anetar/e aktiv
avatar

Numri i postimeve : 169
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Nov 12, 2008 5:38 pm

Poezia e preferuar????? Po pse pyet moj e dashur kur ta kam thene njeher.....mire mire mbase ke harruar por mbaje mend qe poezia ime e preferuar eshte: O moj Shqypni e mjera Shqypni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Feb 15, 2009 11:45 pm

Ne gurin e nje vari ,lexova emrin tim
posht tij shkruhej,te dua shpirti im
u ngrita e trishtuar ,dhe fshiva lotet ne sy
kuptova se dhe e vdekur ,,te dua vetem ty

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Feb 15, 2009 11:51 pm

Pran teje kur jam,
pran meje kur je,
po me rrodhin lotet mos
me pyt pse?????

Po me rrodhin lotet
mos fol! Me shiko
nese me dridhet zeri
mos me thuaj JOOOOOOOO

Pran meje kur t'ulesh,
ma fshij lotin tim,
po te deshti zemra,
merrem ne perqafim.

Nese PO me thua,
thuaj se kurr s'eshte von,
merrem merrem afer,
me mbaj per gjithmon.

E di se te folin shoqet keq per mua,
e di s ete thojn krejt djemet jan njesoj,
pot ti vere doren ne Zemer dhe mendo se te DUA,
se pa ty ket jet nuk e imagjinoj.

Ti je e rritur dhe me vetedije,
mundesh te vendosesh vet fatin tend,
nuk besoj qe ke nevoj per kshilla shoqerie,
sikur une qe per dasguri nuke pys as kend.


Te lutem kur ti lexosh keto fjal,
kupto se ketu eshte nje gje e vertet,
kupto se sa do te isha i lumtur,
nese ty te kisha ketu pran

Ndoshta ekziston nje mundesi per bashkim,
edhe pse largesia neve tash na ndan,
nuk e di ky takimi yn si ndodhi,
ndoshta ZOTI deshti qe neve te na takoj.

Nese edhe ti $$ e kerkon lumturin
dije se te une e ki dashurin e vertet,
nese i beson zemres tende,
beso se edhe une do te dua per jettttttttttt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Mon Feb 16, 2009 12:00 am

NESE NJE DITE ME THUA SHKO!
TE LUTEM MOS ME KERKO ME KURR
EDHE UNE KAM NJE ORGAN NE TRUP
QE QUHET ZEMER E JO GUR

NESE DON TE ME LENDOSH
MOS ME KERKO PER JETE!
E LENDUAR JAM QE MOTI
SHERIM NUK MUNDEM ME GJETE

NESE LOTI ME RRJEDH MBI FYTYRE
MOS KERKO T'MA LARGOSH
U MESOVA TE JETOJ N'KETE MENYRE
NGA SOT JE I LIRE TE SHKOSH!

NESE KAM GABUAR ME TY
DUA TE KERKOJ FALJE
NE TUNELIN E ERRET QE U FUTA
GJETA HYRJE PA DALJE!

NGA TI S'KERKOVA ASGJE
AS TI MOS KERKO NGA UNE
PLAGA ME PLAGE NUK SHEROHET
VETEM ZGJEROHET ME SHUM!!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Feb 17, 2009 7:23 pm


QENDROJ I HESHTUR DHE NE QETESI
E VAZHDOJ TE ENDERROJ E MENDOJ PER TY
NE CDO VEND TE MENDJES TIME QENDRON TI
E UN SHPRESOJ SHUM PER KETE DASHURI
E DI QE EGZISTENCEN E KESAJ DASHURIE TI NUK E DI
POR KJO DASHURI MUA ME ISPIRON TE THUR POEZI.
KJO NDJENJE DASHURIE ESHTE SHUM E BUKUR
DHE PSE JAM VETEM UN AI QE TE DESHIRON TY,
DO TE ISHTE MREKULLI QE TE DUHESHIM TE DY,
POR UN BESOJ NE ZOT DHE NE MREKULLIT E TIJ,
JAM I SIGURT QE AI EGZISTON E NA SHEH NE TE DY,
E NEQOFTESE AI DESHIRON QE NE TE DY TE JEMI BASHKE
AI DO TE DERGOJE ENGJEJT QE NE TE NA BASHKOJNE.
POR NDOFTA AI SE DESHIRON KETE
E NE RRUGEN TENDE DO TE SJELLE DIKE,
DIKE TJETER DHE AI SJAM UN
POR NDOFTA PELQEHENI E DO TE DUHENI SHUM.
POR UNE SHPRESOJ QE KJO GJE QE TANI PO MENDOJ MOS TE TE NDODHI TY,
NUK E THEM PER KEQESI
POR E THEM SEPSE KAM NJE ZEMER TE DASHURUAR ME TY,
NUK DUA QE KJO ZEMER E SHKRETE TE VUAJ PER JETE
NUK DUA QE TE MBETET E ZBRAZUR E TE TE PRESE NE PAFUNDESI,
POR DUA QE SHUME SHPEJT AJO TE GJEJE QETESI
ATE QETESI QE MUND T'JA JAPESH VETEM TI.
PRANDAJ KY ZOT QE EGZISTON
PER LUMTURINE E NJEREZVE LUFTON
DHE AI DUKE E DITUR KUSH ESHTE LUMTURIA IME
DO TE TE SJELLI TY NE RRUGEN TIME
DHE BASHKE GJITHMONE TE LUMTUR TE JETOJME.
KJO ESHTE NJE SHPRESE
SHPRESE QE E DESHIROJ SHUME TE KTHEHET NE REALITET.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stelina
vip
vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 293
Location : diku, gjithkund,askunde
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Feb 17, 2009 11:55 pm

te gjithe in love ketu,sa me pelqen dashuria :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Feb 18, 2009 1:44 am


ATE DITE QE DY NJEREZ TE BEKUAR NGA ZOTI PO BASHKONIN ZEMRAT E TYRE,
UNE PAPRITUR TE PASHE TY,
TE PASHE DHE E KUPTOVA QE PO ME VESHTROJE ME SY,
POR ATO SY TE BUKUR SIKUR FOLEN DICKA
DHE NJE SHIGJETE NE ZEMER MUA ME DHANE,
BUZEQESHJA JOTE E LEHTE DHE E MREKULLUESHME
SYTE E MI ME NGA TI SI LARGONTE,
HERE PAS HERE SHIKIMI YT SIKUR ME KOMUNIKONTE
DHE BERI QE MENJEHERE ZEMRA IME TE TE DASHURONTE,
KAQ PAPRITUR E KAQ SHPEJT SA NUK E BESOVA AS VETE.
U DASHUROVA KAQ SHUME
SA MENDOVA SE EDHE TI ME DESHIROJE SIC TE DESHIROJA UNE.
NE HESHTJE DHE NE QETESI TE SHIKOJA DHE TE ENDERROJA TY
DHE NEQOFTESE TI ME HIDHJE NJE VESHTRIM
UNE NDIHESHA I LUMTUR SEPSE MENDOJA SE KISHA GJETUR SHPIRTIN TIM.
HARROVA BOTEN E HARROVA GJITHCKA,
E DI QE U GABOVA,
SE AJO DITE ASGJE TJETER ME SME DHA,
VETEM SE ME LA NJE DHIMBJE NE ZEMER DHE NE MENDJE NJE EMER.
NDOSHTA ATE DITE ISHA VETEM UNE AI QE U DASHURUA MARREZISHT,
MUND EDHE TE MOS JETE E VERTETE
POR UNE KETE PERFUNDIM NXORRA NE REALITET.
DHE PSE KOHA KALON DHIMBJEN NUK MA SHERON,
ZEMREN NUK MA NGUSHELLON DHE MENDJA PRAPE TE MENDON.
SHUME HERE VENDOS TE TE HARROJ,
POR KA DICKA QE ME BEN TE TE KUJTOJ.
POR TANI KAM MARRE NJE VENDIM TE RREPTE
DUHET TE TE LARGOJ NGA UNE ME CDO KUSHTE QE TE JETE,
DO TE VAZHDOJ TE MENDOJ PER JETEN TIME
DHE PSE TI BEN PJESE NE KUJTIMET E SAJE
UNE DO T'JA DAL MBANE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:29 pm

..nga dashuria qe kam per ty,
me koke ne diell fjeta gjate,
dhe s'u pendova qe te desha.
nder mend e kam te te dua prape!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:29 pm

Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur.
Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri .
Eshte thjesht, me mungon kjo ,
Kjo qe adhuroj! me mungon ti !

Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne,
por vdes morali ,para syve te mi,
edhe iluzionet e mia vdesin,
perpara trishtimit! me mungon ti !

Nuk eshte se kam harruar qe per burrat ,
te mos tregosh qe dashuron quhet trimeri .
Nuk eshte asnje nga keto por, nuk me pergjigjesh ,
kur te therras !me mungon ti!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:29 pm

Ti s'me do? s'te dhimsem sado pakez?
Nuk ta mbushkam syrin apo si?
prapseprap ti ndizesh e merr flake
tek shtrengohesh supeve te mi

Mike, epsh e tera, lajka s'dua
As i vrazhdet nuk te sillem dot
Veē me thuaj :sa keshtu si mua
puthur e shtrenguar ke gjer sot?

Une e di, te gjithe hije u bene
Dhe s'ta shuan zjarrin pa mbarim
Preher pa ulur ti s'ke lene
Si po rri tani ne preherin tim

Ne se keto caste ndonje tjeter
Sjell ndermend ti, syckat kur pulit
Mos pande se po merzitem teper
Tjeter kend dhe une kam ne shpirt

S'eshte fat kjo lidhje mendjelehte
po nje flake casti vec, ta dish
Si te njoha rastesishte i qete
"Mirembetesh " do te them serish

Edhe ti do marresh udhen tende
Do besh pluhur ditet plot merzi
Vecse mos lakmo ti marresh mendjen
Kujt s'ka njohur puthje e dashuri

krahe per krah me ndonje tjeter djale
Udhes kur te shkosh ti , ku ta dish?
Mbase dhe une do kem dale
Per shetitje, e shihemi serish

Ti me fort pas tjetrit do te ngjitesh
Dhe me kryet ulur ftotesishte
"Mirembrema " do me pershperitesh
Kurse une "mirembrema, Miss"

Dhe asgje nuk do me trubulloje
S'do me dridhet shpirti per asgje
Kush ka dashur s'mund te dashuroje
Kush u dogj nje here, s'digjet me

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:29 pm

SI TE DASHUROSH NJE VAJZE......

Te dashurosh nje vajze
do te thote ta duash me shume se jeta
te mos degjosh fjalet e botes
por vetem te verteten.....
Te dashurosh nje vajze
do te thote ta shikosh ne sy
te dashurosh me gjithe forcen e moshes
te mos kesh per te pasiguri....
Te dashurosh nje vajze
mos kujto se eshte e lehte
se me te do te kalosh
dicka te madhe qe quhet"JETE"

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:30 pm

SI FLET DASHURIA???????Kur eshte e d'lire dashuria?
Kur veten harron shpejt.
Kur eshte e thelle dashuria?
Kur eshte e heshtur krejt!


Kur eshte e pasur dashuria?
Kur gjithcka dhuron!
Me thuaj,si flet dashuria?
...................NUK FLET PO DASHURON..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:30 pm

Nėse njė femėr mrekullohet
Vetėm nga vargu im i thjeshtė
Unė jam Romeo qė dashurohem
Sapo tė bėhet ajo Xhulietė!....

Sepse e di se ēfarė ėshtė endrra
Dhe dashurinė unė e kuptoj!
sa fantastike qė ėsht' femra
E di veē ZOTI qė e krijoi!

Unė mirė e di ēfarė do njė grua!
Njė fjal tė ngrohtė dhe ēiltėrsi.
Brenda nė shishe mė futi mua!
Se isha Djalli nė Dashuri!.....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:31 pm

Do tė mė kujtosh

Unė do shkruaj njė libėr me vjersha
Dhe ti do ta lexosh si relikė
Dhe duke qėruar patate tė ardhura nga vjeshta
Gishtin do presėsh me thikė.
Duke vėnė gishtin nė gojė,
Mua do mė kujtosh nė kuzhinė
Dhe do tė thuash para dollapit tė lyer me boje
Pėr pak e harrova ditėzinė'!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:31 pm

Ne zemren time kam diēka te fshehte,
Ate ne bote nuk ma di njeri;
Kur jemi tok lulzon si lulja vete,
Por hesht serish ne terr, kur iken ti.

Nje fill i arte i shpirtit m'i jep drite,
Po rrezet nuk i shihen dot me sy;
Ate mbi dhč s'ka force ta venite,
se erresira nuk arrin aty.

Oh, dhe ne vdeksha, sillme neper mendje
Kujtoje mikun qe te desh me zjarr;
Se ta duroj, i mjeri, s'jam ne gjendje,
Harrimin tend, e dashur, as ne varr!

Nje amanet plotesoma, po te mundesh,
Se nuk do te te lutem perseri:
Nje pikez lot, te parin e te fundit,
Per dashurine time derdhe ti!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sun Mar 08, 2009 11:31 pm

Lulet e reja do t'i mbledh
Ne kopeshte e fusha ngado jane
E me te mirat do t'i zgjedh
Duke kerkuar ne ēdo ane.
Ja nje trendafil, dhe nje tjeter.. dy
Sa lule qe kam e dashur per ty!

Ne kopeshte e fusha, ngado jane
Kam mbledhur tufa lule plot
Me jasemine e jargavane
Sa nuk numerohen dot..
Vura nje te puthur, dhe nje tjeter..dy,
Sa dashuri kam e dashur per ty!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Mon Mar 09, 2009 10:44 am

nese te dhemb zemra
mos kujto se esht infakt
kerkon zemra zemren
dhe behet merak
mos shko ke mjeku
te kerkosh ndihme
eja ke une te te fal dashurinezemra me dritherohet
sa here te kujtoj
mbeta i vetmuar sa her te mendoj


te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren
time se ajo te tregon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kaēurelsja
anetar i/e re
anetar i/e re
avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 29/11/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Tue Mar 10, 2009 2:12 am

"JEMI LIDHUR ME ZINXHIRIN E DASHURISE E NUK NA NDAJNE DOTE AS LIGJET E PERENDISE!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:01 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:30 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: