»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:36 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:44 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:48 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Mar 11, 2009 12:50 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
kaēurelsja
anetar i/e re
anetar i/e re
avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 29/11/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Mon Apr 13, 2009 2:45 am

Nese nuk te thash
se per mua je ti
ajo qe me fal buzeqeshje
ajo qe me fal ngrohtesi

Nese s'ta shpreha dot
sa shume te dashuroj
fajin e kish natyra
qe si dha zemres goje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kaēurelsja
anetar i/e re
anetar i/e re
avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 29/11/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Mon Apr 13, 2009 2:46 am

Kur mendoj per ty
dhe ethe shpirti leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per ata sy te bukur
dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per flok et mbi gjok sin tend
dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur me ty bisedoj dhe hesht
d he dridhem kur me flet ngadale
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Apr 16, 2009 11:13 am

DASHURIA ESHT NJE MREKULLI
POR DUHET TE KESH KUJDES
MOS TA MARI NJERI TJETER
PO TE ISHA UNE DIELLI
DO TE NGROHJA VETEM TY
DO TE ZBRISJA UNE NGA QIELLI
QE TI PUTHI ATA DY SYPO TE ISHA SHIU I VERES
SHI O NGRIHTE I DASHURISE
QE TE LIDH ME PERKUJTIME
TA KUJTOJ UN PRAP TY KOHEN
KUR TE FALA ZEMREN TIME


DASHURIA MAGJIKE SA ZEMRA E KALOVA
AS NJEREN SE PRANOVA
KUR TI MU AFROVE MAGJI ME LESHOVE
NESE E SHIKON NJE GJE QE KRYQESON
ESHT LOTI I HENES QE PIKON PER DJELLIN
NESE ME SHEH MUA ME LOT NE SY
JAN LOTET E MI QE PIKOJN PER TY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Apr 18, 2009 11:34 pm

Nje nate pa ty !

Nuk e di c'te solla : Gezim a Dhimbje ?
Nuk e di c'te prura : Kenge a Vaj ?
Por di qe zemren jashte e nxorra,
qe ta lexosh ne dore ta dhash.
Me fjale thikash mu ca zemra,
mu vra shpirti...sa s'u cmenda !!!
I ndjeva thelle fjalet e tua ::
Ish vec enderr,je me mua !
Kur hapa syte,s'te pashe me,
Me kot te prita,te kerkova....
Fola me vete nje nate te tere ...
Nje nate te tere pa ty u zgjova !

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Apr 18, 2009 11:34 pm

Kam mall, o Zot, sa mall,
Te mbulohem nga floket e Saj!
Ne i zbardhesha me Te disa net,
Dreqi me hengert pastaj!..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat Apr 18, 2009 11:35 pm

Unė ti tregoj tė gjitha
asgjė nuk tė jap,
unė zhvishem gati e tėra
ti s'guxon t'bėsh hap!
Jasht jam femėr
brenda jam dreq
mos prek me dorė
se do digjesh keq! Very Happy

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Mon May 11, 2009 1:13 am

te dua me zemer te plot
edhe pse cdo dit derdh lot
jam duke u tretur qe sa muaj
prej nje zjari qe s’mund ta shuaj
nga malli qe per ty vuaj
mos hesht por thuaj cke
me te ngrir pse me le
ne kte bot pa kuptim
qe dhe mjalti me duket pelim
dhimbja e dashuris me pervlon
thell ne shpirt me shkatron
per cdo dit me mundon
zdi ti sa me beson
a do vij dhe ajo dit
qe kjo ender te shendrit
e te behet realitet
te te kem pran kudo ne jet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed May 13, 2009 7:48 pm

Egzistojne nete te heshtura,
nete boshe si sot,
se ka dhimbje brenga,
qe si harron dot!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 34
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu May 14, 2009 12:18 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erti
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 1217
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Sat May 16, 2009 12:05 am

u njohem kotesisht
u shoqeruam miqesisht
u dashuruam fshehtesisht
por fati i mallkuar paska dash qe ne te dy t'mos jemi bashk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:23 am

Shpirti u dogj nga dhimbja
zemra u helmua nga tradhetia
syri u m'plak nga vajtimi
trupi u ndrydh nga trishtimi
Floket u thinjen u zbardhen
mendimet u vyshken e u m'plaken
Cdo gje me radhen e saj kaloi
Mbeti vetem zemra qe gjithmone te dashuroi ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:23 am

S'di cfare te shkruaj
nuk di se c'te them
kerkoj mes vetmise
perplasem me emrin tend
Ne heshtjen e piset
zerin tend degjoj
Me therret te vij
po un nuk di ku te shkoj
Ne castin e erret te trishtimit fshihem ..
nga fjalet e pathena
zemra po me shkrihet
Ne poshtersine e jetes
shpirti me tronditet
Ne pyetjet e mia , s'ka kush me pergjigjet ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:24 am

Me ler.....

Me ler te mbeshtes koken ne kraharorin tend
e per nje ēast ......
te tregoj gjith brengen e zemres time

me ler te degjoj
tik takun tend
e per nje ēast....
nen tym e shkuara u harrua
Ajo cka tani ka rendesi
eshte te te them "TE DUA"

Me ler te zbras lotet
e nen heshtje te them
ME FAL....
e per 1 ēast
ti me veshtron ne sy
e me thua "UNE TE DUA TY"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:24 am

po iki naten,jo ndal!
rri dhe pak zemer.
Nuk mundem,
at'her afrohu
te te ngrohe plot,
dashuri dhe nata
te na zer te dy,
nen hen te plote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:25 am

Ti E Dashur Ke 101 Zemra
100 Per Djemte Dhe 1 Per Ty
Kurse Une Kam Vetem 2
1 Per Vete Dhe Nje Per Ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:25 am

Dashuria jone ... nje fjale qe s'thuhet
dashuria jone ... nje kujtim qe s'shuhet
dashuria jone ... puthje lamtumire
dashuria jone ... kenge dashurie
dashuria jone ... vuajtje e mashtrim
dashuria jone ... dikur mall pa mbarim
dashuria jone ... perrale e jetuar
Kjo dashuria ... jone copez e harruar !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:26 am

Nje grua e bukur qe skuqet kur flet,
Te shoqin e varfer e ben si nje mbret.

Nje grua e mire jeton si manare
Por zoti te ruajte prej gruas xanxare!

Ne odat e tua gezimi s'ka vend,
Kur zer'i sat shoqe e mbyt zerin tend.

Kur zusken budalle si grua ke prane,
Mos thuaj u martova, thuaj gjeta belane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:27 am

Buze te cara,te etura,
Qe presin me ankth dhe pa durim,
Cdo cast, dhe moment.
Te fiksuar ne pa harrim.

Te lagen nga buzet,e njoma,
Qe japin jete.
Qe japin dashuri, pra lumturi.

Te zhytesh ne oazin, e enderrave,
Ne fluturime pafund,te cilat i kerkon,
Ne c`do cast, dhe shpirti i etur gjen strehim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:27 am

Kur mikja dashnorit ti futet ne gji,
Mos zer me ne goje shenjtor, shenjteri.

Kush mund te me shaje pse malli mu ndes?
Nen kembet e saja jam gati te vdes.

Keshtu deshi mikja ndaj digjem ne vaj,
Qe zjarri i dashnorit ti veje dhe asaj.

Gjer kur do me thuash: "Per drite e qiri",
Dhe zgjith nje dashnore qe digjet si ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:35 am

Brenda shpirtit te ndjej me mall
se shpirti im pa ty nuk jeton.
Per ty do te ndjej sa te jem gjalle
dhe pse kjo bote te te dua nuk me lejon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:36 am

Mos me shiko si te huaj !!!
mos me perbuz sic beje dikur !!!
jam i joti me duaj !!!
dhe nese nuk me do te pakten bej sikur...

te desha,te dua gjersa te vdes
dhe sikur brenda te jesh vete djalli!!!
megjithse nuk me beson
per ty do te me kepusi malli !!!

me the qe te doja
dyshove per dashurine !!!
por si mund te thuash kete ???
kur me deshire e lashe pas rinine ,,,

e lashe per ty per vete i lashe
te kaluaren e pashe me ironi!!!
sa besoja ne ty ...
besoja ne dashuri ...

por dyshimi befas te kapi
ne gracke te mbertheu !!!
merzitja si hije u afrua
zemren te shperthehu !!!

skishte vend me per dashurine
skishte vend per fjale
i shkreti shpirt i mekur
i shkreti,i gjori djale !!!


plane skica kishte thurur
djale i mjer
por tani.. tani i shkreti
ne pijetoren e zbrazur vjell vetem vrere !!!


si vjen keq qe u ndane
as qe rreshkiten prej syve shume lot !!!
i vjen keq per vajzen
qe smundi ta besoi dot !!!

i vjen keq per rruget
ku kishin shetitur me aq gezim
i vjen keq per buzet
qe do thaheshin ne permallim !!!

i vjen keq per te gjitha
se iken u veniten sa hap e mbyll syte
i vjen keq per dashurine
qe nga pikellimi u mbyt !!!

i vjen keq per endrrat
bashke kishin bere plane
i vjen keq per dashurine qe u mbyt
ne zhgenjim,ne thellesi oqeane !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: