»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:37 am

a moj dashuri e mjere
sishte e thene te ishim bashke
por te pakten kur me takon
doren ma jep sic ta dhashe !!!

a moj dashuri e mjere
e di qe shume i keq jam per ty
por te pakten qendro me zor
nga nje gote te pime ne te dy !!!

a moj dashuri e mjere
me verbove me shkelqim
mua me thoje se me doje
me tjetrin putheshe gjithe percmim !!!

a moj dashuri e mjere
ke nje armike me emrin tradheti
por me mire ate te dashur
se te lidhur une dhe ti !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:39 am

E kot kur me thote mesazhin degjon,
pergjigje ti mua nuk me dergon.

Nqs telefonin te koka e mban,
ti zilen nderoje, keshtu se degjon.

Pergjigje te shpejte ti mua me kthe,
me prane vetes tende, gjithmon me ke.

Kush mund te me shaje, pse malli mu ndes,
dua te kem prane, pastaj le te vdes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:42 am

Ēdo ditė po vdes nga pak, se dhemjen e kam afėr e ty tė kam larg. Kam prit e nuk ke ardhė,
pse s’mė vrave ti, po mė le tė gjallė. Vonė ėshtė, vonė ėshtė pėr tė qar, vonė ėshtė pėr tė qesh,
vonė ėshtė pėrseri pran meje tė jesh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:43 am

Nese sheh yjet qe bie nga qielli
Jane lotet e henes qe bien per diellin
Nese me sheh mua me lot ne sy
Jane lotet e mallit qe bien per ty

Sa kohe larg teje do te jem
Mall ne zemer do te kem
Nese me sheh me lot ne sy
Dije se un po vuaj shum per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:44 am

Do te levdoj dashurine
barabar me perendine
se dashuria e vertete
na mban te gjalle ne jete
Se kam pare perendine
shoh ngahere dashurine
dashuria mbreteron
se njeriu pa te srron
Cilen te besojme tanime
perendine a dashurine
perendija e vertete
eshte dashuria vete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:51 am

Jam ne shpirtin tend
e lumtur e qeshur!
jam ne trupin tend
e humbur e zhveshur!
jam zjarr e padukshem
nga hiri i mshefur!
ne aromen tende
e papirė e dehur!
jam si jorgan enderrash
qe ty te mbulon
jam dora qe drillet
kur ty te ledhato.__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 1:52 am

Nuk dhemb me zemra e vrare
s'do derdh lot per largimin tend
dashuria e vjeter eshte thare
zemren ndaj ndjenjave ma bere shkemb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:18 am

Nese me do,me mua qendro,
nese me respekto,mos me tradhto,
nese me beso,asnjeher mos dysho,
nese je me mua,gjith bota esht ne kembet e tua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:19 am

Fjalet te teperta mbase jan te merzitshme,
ti je frymezimi i jetes time te perditshme,
dua te zgjohem me ty ne mengjes,
te puth pa mbarim deri sa te vdes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:19 am

Un ty te dua pergjithmon,
kjo ndjenje asnjeher nuk mbaron,
zemra ime rreh vec per ty,
asnje femer tjeter sme hyn ne sy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:19 am

Dua te kem ne krahet e mi,
te them qe je drita e syve te mi,
te ledhatoj ne pafundesi,
me ty sa te ket jet dua te rri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:20 am

Do jem me ty ne cdo vend,
ti je e vetmja qe me le pa mend,
do te dashuroj pergjithmon,
kurr zemra ime ste tradhton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:22 am

Tek ty gjeta klithmat, gjeta peshperitjet ...
Gjeta fjalet e pathena e te teperta, pritjet ...
Gjeta fajet, mashtrimet ,ndjesat e gabimet ...
Gjeta bujarine,ndjenjat,menefregizmin e pendimin .... !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:28 am

Ne u ndame si dy lot
lot te akullt une dhe ti
dhe kur dielli deshi te na ngrohe
cuditerisht ngriu dhe ai...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:28 am

Me duar prek heshtjen
Heshtjen qe ti mban
Dhe e ndjej se si qiellin
Me sy ti e ndane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:29 am

Sa herė qė shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall pėr Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:30 am

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,

por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,

ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:30 am

Sot jam hi aty ku dikur isha zjarr ,
jam heshtje aty ku dikur isha fjale ,
jam dhimbje aty ku dikur isha gezim ,
sot jam vetem ,por dikur kisha dashurine!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:31 am

Dashuri edhe kur sjell helm ne
zemer ,perseri mban shprese te
gjalle ,kam frike te belbezoj nje
emer dhe ta harroj fuqi nuk kam.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 15, 2009 2:32 am

Se s'dashuroja as une ,as ti

Po dashuronte ,dashuria

Nje dashuri nje fshehtesi

Me e fshehte se fshehtesia!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 22, 2009 12:44 am

.. TE PRES JASHT NGA KJO BOT E CMENDUR

ATJE KU REALITETI SHNDERROHET MAGJI

TE PRES ATJE KU URREJTJA BEHET DASHURI

ATJE KU LOTET BEHEN REZE DJELLI NE FYTYREN TENDE..

DO TE PRES ATJE... !

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 22, 2009 12:44 am

y te kam thirrur kudo
por nuk te gjeta
ne c'endrra kishe shkuar valle
a ne c'zemra me shigjeta?

ty te thirra ne erresire
por prap nuk te gjeta
kush ishte ajo drit verbuese
qe s me la tet pershendesja?

ty te thirra ne puthje
por ti prap nuk ishe
ne c'buze ishin buzet valle
qe embelsine tende puthja se kishte?

ty te thirra jete
por ti me the vdekje
pse zemren ma le te vrare
pse ike pa pershendetje???

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 22, 2009 12:44 am

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Me fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERI

Por un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si mua

e cmendur se te tjeret i dua si veten
e cmendur se tregoj te verteten
e cmendur se jam e sinqerte
se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TI

Dhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare

Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 22, 2009 12:45 am

ty te kam thirrur kudo
por nuk te gjeta
ne c'endrra kishe shkuar valle
a ne c'zemra me shigjeta?

ty te thirra ne erresire
por prap nuk te gjeta
kush ishte ajo drit verbuese
qe s me la tet pershendesja?

ty te thirra ne puthje
por ti prap nuk ishe
ne c'buze ishin buzet valle
qe embelsine tende puthja se kishte?

ty te thirra jete
por ti me the vdekje
pse zemren ma le te vrare
pse ike pa pershendetje???

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Wed Jul 22, 2009 12:46 am

dedikuar ty...

thik ne zemer me je ber ti
shigjet ngulur ketu ne gji
qe me rrit cdo dite kte mall
dhe" mke fut ne dhe te gjall"

keshtu thot kenga, o kush e shkroj
mbase per zemren qe fort dashuroj
mbase per shpirtin qe se pati dot
per syrin e zi te mbushur me lot..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: