»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 12:03 am

Kur shikon njė femėr tė kėndshme, tė kalojnė nė kokė mendime “tė pista” dhe pikėrisht kėtu ndodhesh nė rrugėn e gabuar, tė cilėn shumė prej meshkujve e bėjnė: “t’i vėrtitesh asaj” duke pėrdorur metoda qesharake qė i improvizoni me shpejtėsi pėr t’i bėrė asaj pėrshtypje. Por nė qoftė se zgjohesh me njė reagim tė padėshiruar, do tė thotė se diku ke gabuar! Eh, njė veprim “i zgjuar” nuk ėshtė nė dorėn e tė gjithėve, por mė pak stėrvitje, do tė mėsosh se femrat tė cilat dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” asnjėherė e replikave tė lehta.

Nė radhė tė parė, mos u nis me njė ide tė parapėrgatitur tė tipit: “ėshtė bionde, ėshtė budallaqe”; “nė qoftė se vishet ashtu, do tė thotė se ėshtė femėr blloku” etj. Mos harroni: Respekti pėr partneren tėnde duhet tė ekzistojė gjithmonė, ndonėse atė femėr e dėshiron vetėm pėr njė aventurė “one night stand”. Nė fund tė fundit respektoni veten, ndėrsa “buon sensi” ėshtė falas! Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė ndaj shenjave tė ndryshme... dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė, “arti” i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa minuta pėr t’i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė njė “punė” tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė “playboy” i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet cool tė kėrcimit etj.

Fatkeqėsisht, replikat apo gjestet tė cilat tenton t’i pėrdorėsh nuk janė tė vlefshme pėr tė gjitha rastet. Pėrpara se tė lexosh si mė poshtėė, mendo mundėsinė qė tė shfaqet pėrpara teje, dhe se ka qenė dikush tjetėr qė ia ka thėnė / ka bėrė tė njėjtėn gjė – disa herė radhazi; ironia e femrave pėrballė meshkujve krijohet nga fakti se ato janė tė lodhura nga “konfidencialiteti” i meshkujve, lidhur me mėnyrėn se si i drejtohesh atyre.

1. I mbivlerėson cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo ta dijė kėtė gjė. Pjesa mė e madhe e femrave do t’i mbajnė “tentakulat mbrojtėse” sipėr, kur tenton t’i “pushtosh” hapėsirėn e tyre personale – gjė krejt normale, nė fund tė fundit. Me pak humor mund ta rregullosh kėtė gjė.

2. Po pėrpiqesh ta “vėsh nė lojė”
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e rėndėsishme dhe kjo ėshtė arma tėnde! Mos u pėrpiq t’i marrėsh numrin e telefonit qė herėn e parė... ajo e ka mėsuar tashmė qė ju po pėrpiqeni ta zini tė dashur, kėshtu qė zgjidhni njė mėnyrė tjetėr; ndryshe nga ajo qė po mendon. Pėrpiqu t’i thuash direkt se ēfarė kėrkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetėm kėshtu do ta dehni me sharmin tuaj. Nė qoftė se do adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh asaj tė kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.

3. Mos krijo plane “luftėrash”
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė shanse tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirė detajuar do tė ndihmojė sė tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė botė. Megjithatė, pėrllogaritja qė nga shtėpia nuk do tė ndihmojė ty me atė ēfarė gjen “nė treg”, por s’ke ēfarė bėn...kjo ėshtė magjia e joshjes!

4. Po sillesh si njė pervers
”Perversionet” e vogla janė tė lejuara vetėm brenda ēiftit, me “buon sensin” e tė dy partnerėve, eventual pėr tė ushqyer marrėdhėnien tuaj. Nė qoftė se fillon ta thithėsh femrėn nė lokal apo t’i flasėsh siē nuk tė ka hije, mund tė marrėsh nga pas edhe njė emblemė nė tė cilėn shkruhet: “Ndihmė, jam i virgjėr!”. Mos hap gojėn si peshku kur shikon gjokset e saj; mos u pėrpiq ta kapėsh prej tė ndenjurave sa herė “qė tė ngrihet ty” dhe mos e fto thjesht vetėm pėr tė bėrė seks. Ky stil nuk do tė funksionojė me dikė qė ka kaluar periudhėn e fėmijėrisė me sukses.

5. Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa herė qė hap gojėn. Imagjino paksa kur asaj i bien qimet nga hunda pėr shkak tė aromės sė djersės qė lėshon trupi yt... Nuk ekzagjerojmė me asgjė kur themi se ekzistojnė shumė ekzemplarė tė tillė pėrreth. Ndonėse mund tė jesh me njė stad material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė pėrshtatshme. Madje edhe femrat seksi e dallojnė lehtėsisht arrogancėn mashkullore, por njė fjalė ėshtė lehtėsisht! Pėr aq kohė sa nuk do tė besosh se femra tė cilėn po josh ėshtė njė objekt material dhe ajo tė pėrket vetėm ty, indiferent nga sjellja jote, ēdo gjė do tė jetė O.K.

6. Nuk ke ndjenjėn e humorit
Fatkeqėsisht, ndjenja e humorit ėshtė njė cilėsi pėr njerėzit qė janė drejt rrugės sė zhdukjes. Ndoshta tė ka ndodhur edhe ty ta shohėsh kėtė gjė sė afėrmi. Ajo ėshtė e mundshme qė tė zhgėnjehet duke parė njė mashkull se si e terrorizon me replika tė lira, ose ndryshe, se si njė femėr tjetėr, - specie e ngjashme me tė, - se si humbet sė tepėrmi terren dhe e zė koka duke u pėrpjekur t’i thotė njė mashkulli se si duhet tė trajtohet ai nė mėnyrė korrekte. Nė momentin kur pengohesh pėrgjatė rrugės tėnde, - mė saktė atėherė kur nuk tė jepet rasti tė kesh njė sjellje normale, - humori mund t’ju shpėtojė nė 90% tė rasteve, nė qoftė se di se si ta pėrdorėsh atė.

P.S. – Ėshtė e preferuar tė mos rrjedhė muhabeti nė shakatė me konotacion seksual!

7. Je tepėr i shoqėrueshėm
Rreziku i tė qenit gjithmonė “Mr. Nice Guy” ėshtė qė mund tė bėhesh mė shumė se armiku i tyre, se sa i dashuri i saj i ardhshėm. Pėrpiqu tė ruash njė ekuilibėr midis tė qenit i shoqėrueshėm dhe romantik.

8. Dukesh i interesuar pėr femra tė tjera
Kur i thua qė mė intereson, dhe sheh femra tė tjera ėshtė ndoshta zhgėnjimi mė i madh pėr atė femėr, tė cilėn po pėrpiqesh me ēdo kusht qė t’i thuash “se tė pėlqen sė tepėrmi”. Ėshtė e qartė qė shanset pėr tu dukur serioz bien diku nėn nivelin e detit, kėshtu qė tė ngelet ty topi qė t’i tregosh qė nuk ėshtė ajo e vėrteta.

9. Flet shumė dhe nuk e dėgjon aspak
Ėshtė mirė qė nė kėtė kapitull tė jesh integruar tashmė nė kategorinė klasike, tė njė mashkulli qė mbyll gojėn dhe dėgjon. Kjo nuk do tė nėnkuptojė qė do ta lėsh vetėm atė tė drejtojė bisedėn, por veēse ti nuk duhet tė rrahėsh kėndet me subjekte diskutimi jo interesante. Rrezikon tė bėhesh i mėrzitshėm. Mė pas, nė qoftė se ajo ka diēka pėr tė thėnė dhe duket e kėnaqur nga fakti se ndryshove, “bjeri avazit” tė saj dhe tregohu qė po interesohesh pėr tė, duke e dėgjuar me vėmendje. Ato e vlerėsojnė kėtė gjė.

10. Nuk po pėrdor korrekt gjuhėn e trupit
Mos e mbaj vėshtrimin pėrtokė kur ha ose pi diēka; mos bėj veprime tė pakontrolluara dhe mos e shtyj trupin pėrpara duke vėshtruar aprovimin/mos-aprovimin e saj tė heshtur. Ėshtė tepėr e rėndėsishme tė mbash kontaktin vizual me tė, t’i buzėqeshėsh lehtėsisht nganjėherė. Mė pas, bėhu i kujdesshėm se ēfarė po pėrpiqet ajo tė tė transmetojė pėrmes rrugės sė trupit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 12:43 am

a ju femrat jeni per tu vra me buke ne goje pezotin se na e keni heq petllen me gjithe keto budallalliqe
weeeeeee me rob komshije kur e menoj me vje me plas me faktin se si bejne femrat, sikur po i bejne nei nder mashkullit e jo sikur po krijojne nje lidhe bilaterale duke mos folur per gjerat e tjera shett shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 12:56 am

do vrare vete ti me buke ne goje humor

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GREG
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 561
Registration date : 01/06/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 1:20 am

Gafat jane njerzore dhe faljet jan hyjnore ....donc.........s'mungojn dhe femra injorante ne, pergjigje apo sjedhje pas nje propozimi te nje djali donc donc .... shett shett shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 1:25 am

o greg te rencin lesht e ngelc tullac, ti dhe mendimet e tua , o majmun qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GREG
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 561
Registration date : 01/06/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 1:31 am

jom ylllllllllllll mi dreq shett vras po pse mu po me thu ti qe kom experienc nga propozimet qe kom bo femnave qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 1:52 am

kur propozon ti femrat mua me vjen te vras veten o greg, o te marte turinjte jarebi qe i ke aq sektsi qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sat Jul 26, 2008 10:59 am

o era te ront nei cop rrugeve ty ishalla, se ashtu jeni, skom faj un qe ankohem per juve qe boni si te nershme humor humor humor humor humor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sun Jul 27, 2008 10:56 am

qesh qesh qesh qesh qesh arbi sa kot ja fusin keto femrat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sun Jul 27, 2008 3:27 pm

po pra, kujtojne se jena budallej ne shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sun Jul 27, 2008 6:26 pm

vras arbri ti je per tu vrare djale,ju nuk jeni budallenj p0or beheni te tille sa i degjoni eren keshyuqe mos u ankoni shume qe nuk jua varim kur beni figurat tuaja (((((((((brilante)))))))))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Sun Jul 27, 2008 10:24 pm

qyqja o zot vdeksha un per eren tuaj, po pse moj femrat kur bejne ato k..... e tyre, mos te duken veprime me te zgjuara se te meshkujve ????? psh si e quan ti nje femer qe i dalin breket ne mes te rruges se na cmene tani shett shett shett shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Tue Jul 29, 2008 4:13 am

arbri po , se nuk kam nerva sot te te kthej pergjigje, neser do tekthej pergjigje

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Tue Jul 29, 2008 10:45 am

ERA OK YLLO puthje puthje puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Wed Aug 13, 2008 9:26 am

qesh qesh te kishin qene kaq pak sa thone keto do isha dashuruar cdo dy jave qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   Wed Aug 13, 2008 10:01 am

meshkujt nuk bejne asnje gabim ne propozimin e nje femre por jane femrat ato te cilat krijojne gabime ne menyre fiktive
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
10 Gafat e meshkujve ne propozimin e nje femre!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Refik Hasani: Si mund ta konkretizojmė propozimin pėr themelimin e Universitetit publik nė gjuhėn shqipe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: