»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Sat Jul 26, 2008 3:16 pm

Tek ne shqiptaret ka shumė gjėra qė praktikohen si ne kohen e Mesjetes.
Pse mund ti falen gabimet e se kaluares mashkullit, por assesi femres?
Akoma pėrmendet njė fjalė popullore tek ne ” Ai ėshtė mashkull i ka hije”!

A ka kjo tė bėjė me fe, fanatizem, hipokrizi, kulturė apo me egoizem edhe jobarazi gjinore ndaj femrave?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Sun Jul 27, 2008 10:55 am

mendoj se mashkulli e ndjen veten me superior ndaje femres edhe beosj se kemi nje mentalitet shume te plakur dhe kjo ben qe femres ti mos i falet asgje nga nje mashkull
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Sun Jul 27, 2008 3:29 pm

besoj se i ke rene pikes mer mondo po ne fund te fundit besoj se nuk e kemi edhe shume gabim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Sun Jul 27, 2008 6:21 pm

ARBRI shkruajti:
besoj se i ke rene pikes mer mondo po ne fund te fundit besoj se nuk e kemi edhe shume gabim

Me duket se ju te dy duhet te filloni e te hapni pak syte e te kuptoni se jetojme ne shekullin 21 e jo ne te 12.Nje femer nuk duhet ti lejoje kurre vetes qe te gjukohet nga (prifti).Por duhet edhe kuptuar se edhe ju keni pergjithesi mbi ne,eshte e thjeshte ti thuash mashkullit bravo dhe femres k....,Dhe per sa i perket superioritetit kjo eshte tjeter teme.Mos jetoni me idene qe une jam mashkull dhe ti jo se gaboni dhe shume shett shett shett .Se pastaj duhen bere llogarite dhe me te kaluaren tuaj,ku e dime ne femrat se me ke keni qene?para se njiheshim,femrat nuk vendosin te gabojne por gjejne perpara nga ata qe e mendojne si ju dhe pastaj nuk ju falet e kaluara. vras vras vras kjo eshte tema qe me nervozon me shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Sun Jul 27, 2008 10:22 pm

avash mi se e paske mor shume seiozisht. ne rradhe te pare mashkulli eshte mashkull edhe i quhet merite nqs shkon me shume femra, ndersa per femrat eshte e kunderta sepse e kan me kollaj te gjejne nje mashkull. ne rradhe te dyte ju femrat po mundoheni ti jepni rendesi vetes por e keni shume gabim se pa meshkujt nuk keni ku te shkoni, vetem ne sexy shop shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 10:50 pm

O arber por e di si eshte puna ore preferoj me shume sexy shopin se nje qe me flet si ty.Dhe per sa i perket faktit qe ne i gjejme me kollaj nje mashkull se ju nje femer e ke gabim djali.Se jemi ne femrat qe mbetemi pa martuar per faj te te kaluares dhe jo ju meshkujt.Dhe per sa i perket rendesise mund tja lejojme vetes se jeni ju meshkujt qe nuk jetoni dot pa femrat,se po mos te ishin femrat si do ja benit do humbisnit meritat. ciao arber puthje kjo eshte per meritat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 10:54 pm

Sepse femres i ngelen "shenja" qe e ka nje te kaluar te tille ndersa mashkulli hedh gurin dhe fsheh doren... vras vras
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 10:55 pm

edanagel une vete nuk jetoj dot pa nje femer.
i dua shume ;) .. ndersa per sa i perket meritave mendoj se eshte tjeter argument.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:00 pm

KE TE DREJTE O TOP-MODEL POR KETE ARGOMENT E HAPI ARBERI KESHTUQE UNE NUK BERA ASGJE ME TEPER SE JU PERGJIGJA,NDOSHTA GABIM NDOSHTA JO?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:08 pm

edaangel meqe je lezhjane dhe juve ju kam pike te dobet po them dicka...
Meshkujt jane skllever te femres..
Ne meshkujt vime ne kete bote nga nje femer... Vime nga brenda trupit te nje femre.. Pijme nga gjiri i nje femre qe rritemi.. edukohemi nga nje femer.. Fjalen e pare qe themi eshte e nje femre..
Dashurohemi dhe leme koken pas nje femre.. Femra na dhuron gjene me te bukur ne kete bote femijen.. qajme, gezojme,kenaqemi me shume ne shoqerine e nje femre..Kur plakemi nuk jetojme dote pa nje femer se vdesim shpejt..
Si perfundim e dashur, femra eshte shume superiore ndaj mashkullit dhe eshte shume e natyrshme qe inferioriteti yne prej mashkulli na ben te shprehemi ashper dhe disa here fatkeqesisht dhunshem ndaj femres..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:11 pm

puthje ēuni me hallall qe mkane zene syte puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:16 pm

TOP-MODEL SAPO KE FITUAR RESPEKTIN TIM ME TE MADH,DHE TI JETE SI MESIM TE GJITHVE ATYRE QE FLASIN KEQ PER FEMRAT APO I KEQTRAJTOJNE NE ēFAREDO FORME TE KEQTRAJTIMIT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:26 pm

thank you.. :) :)
Mu rrit nje cik mendja tani po hajd mo... qesh qesh
Me iku dhe merzitja.. puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:29 pm

humor pse ste kishte ik merzitja ty??? mad shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:30 pm

hahahhahahhahaah po ti nje faqe me puthe... :) Very Happy
Te mi kishe puth te dyja se nuk kenaqem em pak une... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:32 pm

humor humor humor Ste puth me... scratch
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Mon Jul 28, 2008 11:36 pm

jo ti qejf te keshe puthem... vecse thashe qe kerkoj te me puthesh shume.. :)
Nejse se dolem nga tema... edhe po te pa era te griu.. qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 12:29 am

cdo gje lidhet me mentalitetin, pra ne shqiperi ka mentalitet paragjykues per nje femer ,dhe per nje mashkull jo.nuk ka te beje as me shenjat qe te nje femer duken as me poziten e nje femre ne shoqeri, thjesht me nje mentalitet qe eshte shume hipokrite , ndonjeher dhe shume falco.
nuk eshte thjesht e shkuara e gabuar qe e denon nje femer, por cdo vendim "me kurajo" qe mund te ndermarre ne jeten e saj, nje vendim qe per kushtet ose rrethanat e saj eshte i drejte dhe per te tjeret eshte i gabuar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 1:37 am

Kete pergjigje e kam per edangelin e cila i keqkupton plotesisht fjalet e mia. Zemra vogel, un doja te thoja qe femrat e koheve te sotme bejne si shume me te veshtira se sa jane ne realitet. kjo mbase ndodh ngaqe e ndjejne veten me superiore se sa mashkulli i cili eshte i detyruar te kaloje 1001 pengesa qe te arrije te fitoje nje femer nderkohe qe nuk eshte vetem mashkulli ai qe ka nevoje per femren por edhe femra per mashkullin dhe ky lloj mentaliteti duhet te hiqet njehere e mire.
Ndersa topmodelit do doja ti thoja qe ka shume te drejte te ato qe thote por kot nuk eshte ajo shprehja 'Burre e grua, mish e thua'. Eshte e vertet qe mashkulli lind nga nje femer po kjo sdo te thote qe mashkulli nuk kontribuon, por me sa duket nuk ia paske fare haberin ketyre puneve edhe the te gjitha ato qe the.
Ahh edhe dicka te fundit, nuk po me vjen ndermend ndonje zbulim i madh qe ka shpikur femra, po pati ndonjeri ndonje shembull le ta thote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 1:48 am

Te siguroj qe jua kam shume haberin ... nje dite jam po ashtu i sigurte qe edhe ti do t'jua kesh haberin..Ndryshe do vdesesh injorant!!!
Zbulimi me i madh i femres eshte femra vete!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 2:10 am

Arber zemer e vogel po te vazhdojme keshtu secile nga ne DO POSTOJ PERGJIGJE MBAS PERGJIGJE,NE RAST SE NUK TE VJEN KEQ NE DUHET TA NDJEJME VETEN SUPERIORE SEPSE NE GRATE KEMI DHUNTINE E JETES OK.UNE NUK THASHE QE JU MESHKUJT JENI APO DUHET TE JENI INFERIOR NDAJ NESH.PER SA I PERKET FAKTIT QE NUK MUND TE JETOJME PA JU TE JAM PERGJIGJUR ME LART.DHE PASTAJ NUK DUA TE PERGJIGJEM PER TOP-MODELIN POR ARBER MOS BEJ ALUZIONE PER GJERA QE NUK DI.DHE PERSA I PERKET SHPIKJEVE NUK KEMI NEVOJE TE JEMI SHKENCTARE JAPIM JETEN DHE NUK KA SHPIKJE ME TE MADHE SE KJO.DHE PASTAJ MOS HARRO SE PAS NJE BURRI TE MADH KA NJE GRUA AKOMA ME TE MADHE.NUK KA ARGOMENTA QE MUND TE ULIN FEMRAT PERVEē INIORANCES dhe falcitetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 2:11 am

puthje puthje puthje puthje puthje TOP-MODEL puthje puthje puthje puthje puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 10:44 am

OOOOOOOOOOOOO POPULL A MERNI VESH CA JU FLAS APO JOOOOOOOO, SE ME NXEFET TANI.
TI MODELO MAJE LLAPEN I HERE SE STE OFENDOI NJERI SE SA PER INJORANT NUK I DIHET KUSH ESHTE ME SHUME UN APO TI.
KESAJ EDANGEL DOJA TI THOJA QE UN ABSOLUTISHT NUK E KAM PERMENDUR FAKTIN QE FEMRA ESHTE ME INFERIORE SE SA MASHKULLI. KAM EDHE NJE PYETJE PER EDANGELIN SEPSE ESHTE SHPREHUR : ''ARBER MOS BEJ ALUZIONE PER GJERA QE NUK DI". CILAT JANE KETO GJERA ???!!!???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 34
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Tue Jul 29, 2008 9:59 pm

ARBER NE RRADHE TE PARE MOS U NXEH SE VETES I BEN DEM DHE JO NE QE PO SHPREHIM MENDIMIN TONE. ATEHERE EDHE TU DUHET TE LEXOSH MIRE POSTIMIN TIM,MBI INFERIORITETIN E KE GABIM NUK E KAM MENDUAR DHE NUK DO E THEM KURRE QE JU MESHKUJT JENI INFERIOR NDAJ GRAVE NE KUPTIMIN E PLOTE TE FJALES KESHTUQE LEXOJE ME VEMENDJE POSTIMIN TIM QE MOS TE KETE MOSKUPTIME TE TILLA.FJALEN INFERIOR E KAM PERDORUR THJESHTE PER TE MBESHTETUR MENDIMIN TIM DHE PER FAKTIN E DHUNTISE QE NE GRATE KEMI DHE AQ,NUK KISHTE ASNJE ARSYE QE TI TE NXEHESHE.[u]DHE PASTAJ MENDOJ SE NE FEMRAT ēFAREDO QE TE THEMI NUK DO PRANOHET KURRE MENDIMI YNE,DHE NUK MUND TE PRENTENDOHET MIREKUPTIM NGA NJE MASKILIST SI TY,DHE MBI TE GJITHA ESHTE SHARE E SHEJNTA MARI KESHTYQE NE PASADHESET E SAJA NUK JEMI ASGJE.APO JO?

(por me sa duket nuk ia paske fare haberin ketyre puneve)ALUZIONET JANE MBI KETE SHPREHJE QE KE SHKRUAR PER TOP-MODELIN.JO SE DJALI KA NEVOJE QE TE FLAS UNE NE VEND TE TIJE,POR NUK ME PELQEJNE KETO SHPREHJE NDAJ NJERI-TJETRIT.

DHE NJE GJE TJETER NE RAST SE NUK TE VJEN KEQ POR TI ME KOMENTET E TUA ME NXIT TE TE PERGJIGJEM,PER KONTRIBUTIN TUAJ ME FAL POR KONTRIBUONI VETEM PER 5 MIN DHE PASTAJ NUK DUKENI GJITHE JETEN.TANI MUND TE THUASH TY KUSH TA THA NJE GJE TE TILLE,JETA.ME FAL POR UNE MENDOJ KESHTU,JU MBAJME 9 MUAJ NE BARK JU SJELLLIM NE JETE DHE GJITHE JETEN DUHET TJU SHOHIM QE BENI ēFARE TE DONI DHE NE DUHET TE MBYLLIM GOJEN DHE SYTE.

JAM KURIOZE SI DO REAGOJE PO TI PROPOZOJE NJE VAJZE DHE AJE TE TE THOTE QE NUK DO TE TE FREKUENTOJE PER TE KALUAREN TENDE? : :muah :CIAO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   Wed Jul 30, 2008 12:26 am

1. Nxefem sepse ju i keqkuptoni ose i interpretoni sipas deshires suaj ato qe un them
2.Duhet te kthjellohesh pakez sepse ketej thua qe jemi te barabarte ketej me permendo jo 9 muaj ne bark, jo gjithe jeten ne i qendrojme prane etj si keto.
3.Nuk kam te bej fare me maskilizmin sepse po te isha nuk do e postoja kete teme per diskutim sepse do e merja si te mireqene faktin qe mashkulli eshte me superior ndaj femres.
4.Ben mire qe e mbron modelin, megjithese nuk te takon te ngaterrohesh, por me vjen keq sepse the qe nuk te pelqejne keto shprehje por me sa duket ose nuk e ke lexuar cme tha modeli ose ben sikur nuk e ke lexuar. Megjithate po ta rifreskoj pak memorjen : ''nje dite jam po ashtu i sigurte qe edhe ti do t'jua kesh haberin..Ndryshe do vdesesh injorant!!!'' Besoj se kjo eshte me e rende se sa shprehja ime......NEJSE........
5.Ben shume gabim kur thuan qe mashkulli kontribuon vetem 5 min dhe besoj se duhet ta terheqesh kete qe the sepse te dy e dime shume mire qe mashkulli eshte shtylla e familjes dhe eshte ai qe shkelyhet gjithe diten qe te mbaje me buke familjen (ka edhe perjashtime, as nuk e ve ne dyshim)
6.Dhe per mbyllje, pyetja shume interesante, por nuk kuptoj perse ma ke bere mua sepse un personalisht nuk do ia thoja asnje goce kete pergjigje, cfare do te kete bere ajo, sepse ne fund te fundit jane zgjedhjet e saj personale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse e kaluara e mashkullit mund ti falet, por e femres jo!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» Thaēi: Presidenti do tė zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e tė lajthiturve?!A mund tė ngacmohet zjerrmi?!
» Xhavat Rexhaj:SI MUND TĖ JETOHET NĖ NJI SHOQĖRI KU VRASĖSIT E BURRAVE TĖ SHQUAR SHQIPTARĖ SORROLLATEN LIRSHĖM?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: