»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» Mesazhi me i bukur
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Ka dashuri pa interes?
Fri Apr 12, 2013 9:16 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» C'ESHTE DASHURIA?
Fri Apr 12, 2013 9:04 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

» Shprehje , vargje te bukura per dashurine
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

» Ēmendem pėr ty... do t''i dish arsyet?!
Fri Apr 12, 2013 9:01 pm nga shaban cakolli

» Duke Menduar Per Ty...
Fri Apr 12, 2013 9:00 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
February 2016
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Furl  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website
Share | 
 

 Thenie te famshme.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AutoriMesazh
era13
Webmaster
Webmaster


Female
Numri i postimeve: 6786
Location: Ne shkallet e fantazis
Humor: futja kot....
Registration date: 11/04/2008

MesazhTitulli: Thenie te famshme.   Sun Apr 13, 2008 10:45 pm

Theniet me te bukura filozofike te te gjitha koherave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster


Female
Numri i postimeve: 6786
Location: Ne shkallet e fantazis
Humor: futja kot....
Registration date: 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sun Apr 13, 2008 10:46 pm

AFORIZMA

1.Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.
(Shekspiri)

2.Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje.
(Balzak)

3.Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.
(Bekon)


4.Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.
(Nice)

5.Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla.
(Faik Konica)

6.Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija .
(Bekon)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster


Female
Numri i postimeve: 6786
Location: Ne shkallet e fantazis
Humor: futja kot....
Registration date: 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Tue Apr 15, 2008 4:37 pm

JIm Morris

1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

6. Me mire te humbasesh nje Ƨast te jetes sesa jeten ne nje Ƨast.

7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
petja
anetar i/e re
anetar i/e re


Male
Numri i postimeve: 52
Location: atje ku isha vjet.
Registration date: 17/04/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Fri Apr 25, 2008 12:24 am

mos u mersit se te ka lene i dashuri, do te gjesh se shpejti nje tjeter qe edhe ai do te lere. qesh
bukowski
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster


Female
Numri i postimeve: 6786
Location: Ne shkallet e fantazis
Humor: futja kot....
Registration date: 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Tue Apr 29, 2008 2:35 am

per dashurin qe shtrin nje burre,se pate provuar gruaja kurre.(oscar wild)

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sun May 18, 2008 5:07 pm

Bota eshte si nje pasqyre; shikon ti me inat, te shikojne ty me inat, shikon ti me te qeshur, te shikojne ty me te qeshur.

Vuajta eshte babai dhe dashuria eshte nena e te gjitha diturive.

E pyeta naten: Me trego rrugen drejt drites dhe ajo me tha: me ndiq mua.

Vetveten mund ta njohesh vetem nqs ke vuajtur.

Mendimi eshte kur shpirti flet me veten e tij.

Qellimi i jetes eshte jeta me nje qellim.

E qeshura eshte distanca e vogel midis dy njerezve.

Sa me shume inteligjent qe te jesh, aq me shume duhet qe te mesosh.

Ate qe zemra e din sot, mendja e kupton neser.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Tue May 27, 2008 1:32 pm

Nje optimist beson se kjo eshte bota dhe koha me e mire per te jetuar. Nje pesimist frikesohet se kjo mund te jete e vertete.
Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe je, se sa te te duan per ate qe mendojne se ti je.
Ngjajshmeria mes parashutes dhe mendjes eshte se, asnjera prej tyre s`ka vlere nese nuk eshte e hapur.
Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre.
Kenaqu me sukseset e arritura,po kur mos thuaj STOP !
Jeta njerėzore nė tėrėsi ėshtė njė lojė e madhe ,por jeta me besim tė plotė ėshtė lojė e hareshme.
Te hysh ne mendjen e nje femre eshte art,te dalesh prej andej eshte kryeveper
Ndryshimi midis shkoles dhe jetes: Ne shkolle meson dhe pastaj testohesh, Ne jete testohesh dhe pastaj meson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:04 pm

Disa thenie mbi pasurine dhe varferine:

1.Pasuria eshte si uji i kripur:sa me shume pi,aq me shume etje ke.(A.Schopenhauer)
2.Kur isha i ri mendoja se paraja ishte nje gje shume e rendesishme;tani,qe jam plak,jam shume i sigurte per kete.(O.Wilde)
3.Pasuria nuk i perket atij qe e ka,por atij qe di ta gezoje.(B.Franklin)
4.Eshte thene qe etja per para,eshte baza e gjithe te kqijave ne kete bote.E njejta gje mund te thuhet per mungesen e parave.(S.Butler)
5.Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve.(V.Hugo)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:07 pm

Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se ta vodhi dhe nje dite.

"Asgjė , sa thjeshtėsia , nuk vepron pėr afrimin e njerezve"
Tolstoi..

Ne nje botė tė korruptuarish, i ndershmi quhet "psikopat..

Mik i mire quhet njeriu i cili posa e sheh mikun tjeter ne dhimbje te medha,do te deshironte te ishte ne vendin e atij qe vuan ne vend se ta shikoje mikun se si vuan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:09 pm

Dyshimi ėshtė ēlodhja e intelektit.

Dyshimi ėshtė mjegull qė i mbulon shpesh pamjet e bukura.

Asgjė nuk e lind mė shumė dyshimin se kur dimė pėr njė gjė pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:10 pm

Aristokrati thot Njeriu sa te rroje meson dhe mos thuaj kurre se e di cdo gje ne jete.... Dituria eshte e pafundshme .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:27 pm

I paditur eshte ai qe thote qe di gjithcka dhe i ditur eshte ai qe thote nuk di asgje.

Te tjeret e din veten te zgjuar pse..? sepse kujtojne se i din te gjitha...por un jam i zgjuar sepse di qe s'di asgje..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:28 pm

Historia shkruhet nga fitimtaret.

Titujt nuk nderojne njerezit, njerezit nderojne titujt.

Per njerezine ne pergjithesi mund te thuhet qe jane jobesnike, hipokrite, dhe te babezitur per fitim.

Niccolo Machiavelli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:31 pm

Bindja eshte ndergjegjja e arsyes
Kant

martesa eshte varri i dashuise (O. Wilde)

Gjuha nuk eshte vetem materializem i mendimit por edhe pafundesi e shpirtit njerezor !!!

Nqs je i trishtuar dhe do te vdesesh, mendo per ata qe kane vdekur e deshen te jetonin, por duhet te vdisnin.

E kaluara eshte kujtese, e ardhmja eshte pritje, e tashmja eshte vetedije. E kaluara dhe e ardhmja ndodhen ne imagjinate, vetem e tashmja, qe eshte vetedije , eshte e vertete dhe e perjetshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie te famshme.   Sat May 31, 2008 6:34 pm

Per interesat e veta edhe djalli mund te citoj biblen.
Shekspiri

Koha dhe Hapesira jane si akrepat e ores, ku njera shenon oren, tjetra minutat.
Kant

Nuk numerohen vitet e jetes suaj, por jeta ne keto vite.


Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.
Nice
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thenie te famshme.
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 15Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Thenie nga Personalitete te Ndritura Shqiptare
» Fjalė tė Urta - ISLAME
» Fjalė tė Urta - Trimėria, Besa
» Hajdin Morina: Kėnga shqipe- shprehje dhe pjesė e luftės pėr liri, identitet e bashkim kombėtar
» Kallashi tregon se kush e ka bėrė tė famshme dhe sa herė brenda ditės bėn seks (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» ::  :: -
Kėrce tek: