»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 4:02 pm

A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjone?
Cili eshte mendimi juaj ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 4:35 pm

Per mendimin tim dashuria e vertete ekziston por problemi qendron ne gjetjen e dashurise se vertete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 11:11 pm

eshte e veshtire te perjetosh dashurin e vertet e ne diten e sotme sepse eshte po aq e veshtire te gjesh nje partner qe mund te fali nje dashuri te vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 11:25 pm

tani ne po diskutojme ekziston apo jo dashuria, apo e gjen dot apo jo?
sepse nese shtrohet pyetja ekziston apo jo dashuria, kjo do te thote qe shume e ti qe shtron pyetjen se di nese ekziston apo jo(pra e konsideron iluzion te mendjes dhe zemres), qe do te thote nuk ke si kerkon nje dashuri te vertet, kur "dashuria" si koncept real nuk ekziston, si mund te gjesh nje gje qe eshte iluzion??????????? Rolling Eyes Rolling Eyes

nese pastaj marrin si te mireqene faktin se dashuria ekziston,dhe si duhet ta gjesh eshte tjeter pune.
tani dashuria e vertet sipas jush ca eshte?
dashuria si ndjenje eshte dicka subjektive dhe jetohet me subjektivizem, e tille eshte dhe dashuria e vertet, si mund te kete dashuri te vertet per te gjithe njesoj?une dashuroj ne nje menyre(dhe them kam gjetur dashurin e vertet) dikush tjeter ne nje menyre tjeter, pra cdo gje eshte e vertet apo e gabuar sipas njeriut.
mondi si falet dashuria e vertet dhe ajo fallco??ma trego dhe pak mua, se nuk e marr vesh 🇳🇴 🇳🇴
dashuria eshte ndjenje , eshte e vertet per aq kohe sa perjetohet, por cdo gje e ka nje fund, ndjenjat gjithashtu, dashuria si cdo gje mbaron, por kjo nuk do te thote qe nuk ekziston.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 11:29 pm

per dashuri te vertet po qe nevoja ta tregoje por fallcos nuk ja kam iden sepse nuk kam dhuruar ndonjeher dashuri fallce
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Jul 30, 2008 11:36 pm

mondi po si mund te jete nje dashuri fallco? secili dashuron sipas menyres se vete, per nje njeri ndoshta eshte gabim sepse dashuron ne nje menyre tjeter, por ndenjat nuk jepen ne te njejten menyre, secili dashuron si di, si mund.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forum0.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Thu Jul 31, 2008 10:10 pm

sigurisht qe ekziston por eshte e veshtire ta gjesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   Wed Aug 13, 2008 9:24 am

shefe mad mad mad mad me duet se qenke of me keto qe ke dhene nejse mendimi juaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ekziston me dashuria e vertet.....apo jane thjesht iluzjon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisė apo manipulim antishqiptar?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: