»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Llojet e puthjeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Llojet e puthjeve   Mon Aug 18, 2008 11:42 am

Klasiket
Ėshtė njė etapė e detyruar. Tė gjithė pak a shumė praktikojmė kėto lloj
puthjesh. Por fakti qė kėto janė puthje klasike nuk do tė thotė t'i
lėmė pas dore. Nė qoftė se janė kaq tė njohura dhe tė praktikueshme
sepse janė sensuale? Atėherė le tė shfrytėzojmė rastin?!

Tek buzėt.....

Ėshtė mė klasikja qė praktikohet dhe nė kinema, mė pak klasike dhe
imagjinare pėrsa i pėrket botės reale. Nė fakt tė puthesh si nė
Hollywood ėshtė njė shpikje e hershme. Para se tė mendosh pėr puthjen
franceze ose puthjen e thellė duke u ndalur tek buzėt, t'i shijosh,
kafshosh, tė vlerėsosh kontaktin e parė elektrik…. Fillimi i puthjes
ėshtė i rėndėsishėm sa fillimi i raportit seksual. Njė ushtrim shumė
sensual, thith vetėm ajėr tė pastėr qė del nga buzėt e tija, dhe ai
duhet tė thithė vetėm ajrin, qė del nga buzėt e tua.

Pėrse kjo puthje tė bėn tė dridhesh?
Pse nėnat i puthin fėmijėt e tyre nė qafė, pėr t'u dhėnė atyre tė
gjithė dashurinė e mundshme. Kėshtu qė zona e qafės mėson qė tani
ndjeshmėrinė dhe domethėnien e sensualitetit.Dhe kjo kujtohet nė
momente intimiteti.

PUTHJE EROTIKE
Kėto puthje stimulojnė dhe bėjnė tė shtohet dėshira seksuale. Trupi
pėrgatitet tė shkojė mė larg se fillimi i aktit seksual. Dhe dėshira nė
vetvete ėshtė gati njė kėnaqėsi. Do tė ishte mėkat tė shkoje direkt tek
‘'gjėrat serioze''. Serioze ėshtė tė pėrfitosh nga tė gjitha kėnaqėsitė
gjatė rrugės pėr nė parajsė!

Tek buzėt.....
Ėshtė puthja franceze, njė puthje shumė erotike qė belbėzon aktin
seksual. Mukozat takohen, ujėrat e trupit bashkohen tamam si nė njė
raport seksual. Pėr kėtė arsye kjo puthje ėshtė shumė sensuale dhe
tėrheqėse. Pėrfitoni tė eksploroni shijen e buzėve tė saj!


Tek gjoksi.....
Gati gjithmonė tė lėnė pas dore! Por jo vetėm femrat dėshirojnė tė
puthen tek gjoksi, tė pėrkėdhelen... por dhe burrat. Pėrse tė privohesh
nga njė kėnaqėsi efikase? Mjaftojnė pak minuta dhe nėse tė pėlqen kjo
pjesė e trupit, mund tė zbulosh gjithmonė kėnaqėsi tė reja!
Tek barku....

Ėshtė njė zonė shumė delikate. Nuk ėshtė e mbrojtur me kocka si
kraharori dhe legeni, kėshtu qė ėshtė njė vend shumė delikat. Kur lejon
partnerin qė tė puthė do tė thotė, qė ke besim tek ai. Tė tė puthin tek
barku do tė thotė qė ke nxjerrė nė pah sensualitetin tėnd.


Pjesėt e harruara tė trupit
Janė disa pjesė tė trupit fatlume: puthen shpesh dhe zhvillojnė shumė
shpejt sensibilitetin dhe kėnaqėsitė e kėtyre pjesėve. Por janė disa
pjesė tė tjera tė trupit qė quhen pjesė tė harruara qė shpesh lihen pas
dore, kalon shumė afėr por asnjėherė nuk ndalemi asnjėherė por ėshtė
njė mėkat sepse mund tė zbulohen kėnaqėsi tė reja, duke provokuar
kėnaqėsi tė papritura.......

Fytyra
Duke kaluar puthjet nė faqe midis miqve dhe puthjet nė buzė midis dy tė
dashuruarve, fytyra shpesh lihet pas dore. Fytyra ėshtė njė zonė shumė
sensibile dhe komunikative. Tek pjesa e syve aty ku lėkura ėshtė e
hollė dhe delikate ėshtė njė zonė sensibėl e pėrkėdheljeve, ashtu si
rrėnja e flokėve dhe veshėt. Fytyra ėshtė si njė univers pėr t'u
zbuluar, dhe fjalėt e dashurisė janė tė qarta dhe tė kuptueshme dhe kjo
bėn tė tė shtosh dėshirėn, tamam si shikimet qė shoqėrojnė puthjet.

Tek kėmbėt
Disa njerėz mendojnė se i gjithė trupi ėshtė i prezantuar nga kėmbėt.
Ēdo centimetėr korrespondon me njė zonė. Kėmbėt janė tė forta por edhe
delikate, tė ndjeshme ndaj ngacmimeve. Nė qoftė se luan me kėmbėt
kėnaqėsia do tė pėrhapet nė tė gjithė trupin. Nė qoftė se ngrihesh
drejt kavilies, pulpat e kėmbėve, gjunjėt, kofshėt.....do tė arrish tek
zonat erogjene qė kanė kohė qė tė presin.

Tek duart....
Duart ashtu si dhe buzėt janė shumė tė ndjeshme. Duart analizojnė dhe
vlerėsojnė shumė mirė kontaktet, ashtu si dhe buzėt. Buzėt dhe duart
janė instrumentet tanė: duart pėrkėdhelin buzėt dhe buzėt puthin. Tė
puthėsh duart do tė thotė t'u thuash tė ndalojnė njė ēast, mbase para
se tė pėrkėdhelin. Sepse duart jane magjike……
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Llojet e puthjeve   Mon Aug 18, 2008 12:47 pm

Pjesėt e harruara tė trupit
Janė disa pjesė tė trupit fatlume: puthen shpesh dhe zhvillojnė shumė
shpejt sensibilitetin dhe kėnaqėsitė e kėtyre pjesėve. Por janė disa
pjesė tė tjera tė trupit qė quhen pjesė tė harruara qė shpesh lihen pas
dore, kalon shumė afėr por asnjėherė nuk ndalemi asnjėherė por ėshtė
njė mėkat sepse mund tė zbulohen kėnaqėsi tė reja, duke provokuar
kėnaqėsi tė papritura.......

repiste Cfare pjesesh o mondo ...specifikoji pak Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Llojet e puthjeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: