»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Tė njohim femrėn !!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Tė njohim femrėn !!   Mon Aug 18, 2008 4:31 pm

Femrat parapėlqejnė mė mirė tė mos kuptojnė asgjė,sesa ta kenė gabim.

Thonė qė femrat janė si hija,ngado qė tė shkosh tė ndjekin nga pas.Por
duhet theksuar se njė femėr ėshtė mė kėmbėngulėse sesa hija,e cila tė
paktėn nė errėsirė,tė lė tė qetė.

Iluzionet qė kemi krijuar pėr njė femer janė si puna e reumatizmės : nuk mund tė lirohemi kurrė prej tyre.

Bėjnė ēfarė duan,dhe tė bėjnė tė mendosh se po bėjnė atė qė do ti.

Ka femra qė i tregojnė sekretin shoqes sė tyre,vetėm qė tė pėrhapin lajmin.

Pėrpiqu tė njohėsh njė femėr pėrpara sė tė bėhet dashnorja jote,sepse mė pas nuk do t’ja arrish kurrė!

Kur dy femra kanė kaluar dy orė duke folur keq pėr njėra-tjetrėn,pikėrisht atėherė mendojnė se janė shoqe deri nė vdekje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Tė njohim femrėn !!   Mon Aug 18, 2008 4:32 pm

Kur femra rri ne qetesi,eshte pikerisht ai casti qe genjejne me shume.

Ne fillim te puthin,e me pas nxjerrin thonjte : keshtu bejne te gjitha.

Te jesh e bukur dhe te te duan,kjo eshte te qenit femer.

Mashkulli te fal dhe harron,kurse femra vetem fal.

Ne nje diskutim,femrat kane nje gje te mire qe i pranojne te gjitha
argumentet qe ju sillni,por qe i shmangen gjithnje perfundimit.

Pjesa me e madhe e femrave te ndershme jane thesare te fshehura dhe jane te sigurta vetem sepse askush s’i kerkon.

Femra eshte si shendeti,e vlereson vetem kur e humbet.

Femra vjen ere te mire vetem kur nuk hedh nje te tille.

Nuk do te mbeteni kurre pa nje pergjigje nga ajo,vetem nqs ka mbetur pa nje gjuhe.

Jane cilesite me te mira te nje femre ato qe e bejne nje martese te lumtur dhe ajo eshte bukuria e saj.

Nje grua qe dashuron di te jete e bukur.

Nje femer e ka humbur betejen e saj nqs ka frike nga rivalja e saj.

Lerini grate te pasqaruara : do te keni ne favorin tuaj kuriozitetin e saj.

Femrat nuk jane kurre me te forta sesa kur fitojne mbi dobesite e tyre.

Femra eshte si rruga ne te cilen ecen,mos u shqeteso asnjehere per ate
qe ka kaluar para teje dhe per ate qe do te te ndjeke pas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Tė njohim femrėn !!   Mon Aug 18, 2008 4:32 pm

Po te ishin grate aq te mira,edhe zoti do ta kishte nje.

Kur meshkujt jane ne mes tyre degjohen,kurse femrat shikohen.

Femra mė e lavdėruar ėshtė ajo pėr tė cilėn nuk flitet kurrė.

Femra eshte nje e keqe e domosdoshme.

Femra qesh kur mundet,dhe qan kur do.

Aty ku qeveris nje femer,djalli eshte kryeminister.

Tė vėrtetat dhe femrat deri tek tė cilat vete lehtė, nuk kanė ndonjė vlerė tė veēantė.Po desh t'i kuptosh meshkujt, studio femrat.

[ Franceze ]

Kush do tė jetojė qetė, le tė mos martohet me tė bukurėn e fshatit.

[ Portugeze ]

Njė vajzė dhe njė palė rrobe qė i shohim shpesh e humbin vlerėn.

[ Angleze ]

Edhe gruan mė tė mirė e prish liria e tepėrt.

[ Ruse ]

Le t'i ruajė zoti gratė e kėqija, kurse tė mirat ruajini vetė.

[ Hebreje ]

Me grua tė keqe mashkulli plaket shpejt.

[ Baske ]

Mashkulli ėsht si lumi, kurse gruaja si liqeni.

[ Kurde ]

Gruaja qė sjell pajė, sundon burrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Tė njohim femrėn !!   Mon Aug 18, 2008 4:33 pm

Femra mund t'i bėhet mikeshė mashkullit vetėm me kėtė radhė: sė pari e njohur, pastaj dashnore, e mė pastaj mikeshė.

Ēehovi

Gruaja bart ēdo barrė nėse ia ka ngarkuar burri.

Aristofctni

Zoti e krijoi femrėn pėr dobi tė mashkullit.

Tenison

Sikur meshkujt tė ishin dashnorė tė mrekullueshėm siē flasin, femrat s'do tė kishin kohė as tė krihen.

Gitri

Grua moj, burri yt nuk kėrkon bukuri, por njė mori virtytesh.

Eurtfidi

Tė arsimosh njė mashkull do tė thotė tė arsimosh njė person; tė arsimosh njė femėr, do tė thotė tė arsimosh njė shoqėri.

Gandi

Mė e mira armė qė tė mundni gruan ėshtė kapelja juaj, merreni dhe ikni.

Banymm

Gruaja duhet tė falenderojė perėndinė kur e ka burrin me tė meta: burri pa tė meta ėshtė spektator i rrezikshėm.

Halifaksi

Gruaja i sjell burrit vetėm dy ditė lumturi: ditėn qė martohet dhe ditėn qė e pėrcjell nė varr.

Aristofani
Pėrse femrat e bukura martohen me meshkuj tė mėrzitshėm? Sepse meshkujt inteligjentė nuk martohen me femra tė bukura.

Momi

Mashkullin gjithmonė e tėrheq mė tepėr gruaja qė interesohet pėr tė, sesa gruaja qė ka kėmbė tė bukura.

Kurtleni

Femra sheh thellė, mashkulli larg.

Grabe

Arin e provojmė me zjarr, gruan me ar, kurse mashkullin me grua.

Pitagora

Femra me tė kaluar dhe mashkulli me tė ardhme nuk janė kombinim i keq.

Fonda

Femrat dashurojnė sa munden, meshkujt sa dėshirojnė.

Grafi

Meshkujt dinė vetėm tė mendojnė, kurse femrat kuptojnė, por nuk mendojnė.

Tagora

Mashkulli, kur fejohet, ėshtė si muaji maj, kurse kur martohet si muaji dhjetor.

Shekspiri

Femra ėshtė person qė nuk di tė luajė asnjė lojė, por qė fiton gjithmonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tė njohim femrėn !!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė njohim femrėn !!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pas ftesės nė Tiranė, Tadiē: Nuk do ta njohim kurrė Kosovėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: