»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 DEDIKIME PER DASHURIN

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 1:17 am

perse un per ty po vuaj ,se di ne e beson ,un
diellin per ty e shuaj, po qe se ma kerkon, nje gje te dish mir do te
pres ! dhe sikur te mos vijsh , te dua te dua perjet !!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 1:18 am

TE VDESESH DUKE JETUAR, gjalle jam, mgjse po
vdes,per dashurine e saj, qe pa dashur me vret ,Dhe ashtu duke vdekur e
dua ,sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,dhe nuk ka rendesi plagosja qe me
denon me vdekje jua them vertete,Te vdesesh nga dashuria eshte te
jetosh! ...E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 1:18 am

Me the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,Me the
TI AMO mu duk mashtirm,Me the ICH LIEBE DICH syt mi qorove ,Me the Te
DUA zemren ma gezove!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 1:19 am

Dua te behem filxhan kafeje ,qe te jem ne duar
tua ,sa her qe te pish caffe ,te me puthesh mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 1:20 am


MBREM NE ENDERR MU
AFROVE ,NJE PUTHJE TE ZJARRT TI MA DHUROVE ,PO KUR U ZGJOVA TI ISHE
TRETUR , PUTHJA E EMBEL NE BUZZE ,ME KISHTE MBETUR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Feb 20, 2010 2:22 am

syte e tu do te jem, erresire mos te ndihesh, do te flas me zerin tend TE KAM JETE TE KAM PERJETE

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
simple_me
vip
vip


Numri i postimeve : 275
Registration date : 20/10/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Tue Feb 23, 2010 1:11 am

me jep fryme me buzet tua,,qe mes engjejsh te defrej,,qe me zemer te te dua dhe me shpirt te te urrej,,,,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Fri Feb 26, 2010 2:32 am

gjysem zemre jam pa ty ,s'po shikoj dot me kta dy sy -vec per ty po
mendoj edhe pse s'te shikoj, per ty shum jam merzit per ty mendoj nat e
dit , afer me zemer e larg nga syt ,afer ne shpirt pa ty spo ka drit,
per ty gjithmon do te mendoj ,kurr nga zemra sdo te largoj ,edhe pse
larg nga ti un jam ,gjithmon ne zemer ty te kam -------------♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:07 pm

e dua.


Je i vetmi qe e ndjej
je i vetmi qe e dua me gjith shpirt ndaj te lutem zemer mos ik,
mos ik mos me le akush vendin tend jo nuk e ze.

Me puth me perqafo sikur te mos kishte ndodhur asgje
Me
fal nese kam gabuar ndoshta nga dashuria se ajo me ka verbuar me fal te
lutem zemer pa ty se ndjej veten femer pa ty ska kuptim jeta ime se me
ty shpirt kam shum kujtime.

mos ik mos me le se
vendin tend askush nuk e ze je i vetmi ti qe une dua me fal shpirt nese
kam gabuar..me fal shiprt per gabimin tim se gabimi im esht cje te dua
pafundesisht?..JA PSE O SHPIRT KERKOJ FALJE SE DASHURIA IME NUK KA
NDALJE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:08 pm

Si ndihem pa TYKu me ike ku humbe ku u trete
nj? plage ne zem?r me mbete
nj? zjarr q? kurr nuk shuhet
nj? em?r q? perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.
S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur t? dy vet?m rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!
S'e di c'mendim ke ti p?r mua
Kur t? shtrengoj por s'them t? dua
Kur them se vdes p?r buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?
S'e di c'do t? ndodh? me ne t? dy
Sikur t? mos jem me me ty
Sikur kjo ender t? ndalet nj? dit?
S'e di a do t? shoh me o drite?
S'e di pa ty ?do b?j o yll
Pa ty kjo bot? me duket nj? pyll
Pa ty kjo bot? s'do k?t? kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.
S'e di valle a do t? duroj
Pa e puthur me at? goje
Pa e prekur me at? dor?
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.
S'e di sa gjat? do t? vazhdoje
Por di sa shum? t? d?shiroj
E di sa shum? ti me gezon
Kur pak v?mendje me kushton.
E ndjej se shum? do t? t? dua
Sa kohe k?to buze do me puthin mua
Sa kohe q? zemra do t'me punoje
Emrin t?nd do t? kem ne goje.
S'e di sa shum? do t? zgjase kjo jet?
S'di si do shkoje ne t? v?rtet?
Por di?ka di me siguri
Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum p?r bezdisjen
n?se t? thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime q? sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frik?
crendesi ka n?se jeta ime ?sht? shkretire
n?se shpirti sme buzeqesh
n?se dhimbja me trete
r?nd?si ka q? jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete p?r ty!
Do shkosh t? thash
po un cfar t? t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zem?r mallin tim!
Sa her? q? shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka ve? mall, ve? mall p?r Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:09 pm

TĖ DUA

Malli rrjedh si gurra
qė buron nė krua
ti e din e dashur
se unė shumė tė dua
tė dua,tė dua
tė desha nėpėr mote
sot mė shumė tė dua
se ėshtė dita jote
Tė dua,tė dua
mallin e kam nė prag
nuk mund me e kuptua
pėrse u ndamė kaq larg
e zemrat ruajnė dashurinė
unė nė mėrgim ti nė Prishtinė
tė dua si i burgosuri lirinė
si i moshuari rininė
si thatėsira shiun si derenusha bjeshkėn
si ēdo njeri jetėn
tė dua si lulja pranverėn
tė ta dėrgoj mallin
e porosis erėn
pėr ty mė djeg malli
ashtu sikur djeg vala
pėr ty ka mall zemra
jo vetėm fjala
tė desha me zemėr
ty unė nėpėr mote
sa shumė sot mė mungon
prania e jote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:11 pmMos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy

kur e din qe jan per ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:13 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:14 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 01, 2010 5:14 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Tue Mar 02, 2010 11:22 pm

***Erresire ,thjesht une, nata dhe vetmia(dhe ti
diku brenda meje)si cdo nate qe ngryset,dhe cdo dite qe zbardhe...me le, me
gjen dhe perseri iken,vjen....dhe ti....larg nga jeta ime.E di,madje si cdo tik-tak ore,me rregullsine e pa
ngaterueshme,ti me kujton,me flet,me kerkon..sepse ti ,si une nuk jeton dot
vetmin..je larg...je pa mua.Dhe si ne terr kerkoj,me ngulem “perset” e
sjelljes tende,te zgjedhjeve,te deshires tende larg nga une......dhe prape si
ne udhe kryq,asnje pergjigje...heshtje.....Kaq shume kohe dhe asnje fjale nga ty(thjesht
pershendetje si dy kalimtar rasti),as nje shpjegim,as deshire dhe mundesi per
te te pare(ti mendon se keshtu eshte me mire??)Keshtu mendon se eshte zgjidhje???Apo kaq, me
mire,sepse nuk ke kurajo te flasesh,te kerkosh,nuk ke kurajo qe te
perballosh?????? TI????????Se di se si kalojne keto nete(si po te pres),si
arrije te mashtroj vetem disa ore gjumin,naten se jam kaq e lodhur.....madje
dhe ankthin(se besoj cfare me thane,jo per ty,jo neve).....Dhe perplasen ne shpirtin tim,kujtimet,lotet, dhe
fjalet e tua te fund(I....ti je me mire pa mua)..me mire??sa egoist je ti,ti
bota jote,perfeksionizmi jote,deshira qe te mos lendoshe, menyra jote e te
qenit kaq arrogant,kaq i paperkulur,kaq egoist(sa dhe dhimbjen do ta mposhtesh
vetem,dhe me largon)Dhe une kaq e brisht ne qenien time(se mendoja
kurre),thjesht pres,pa mundur dhe pa arritur te marr guximin te vije te te
takoj,fundja te te harroje...vetem thjesht te gjej qetesin.....sepse ka kaq
kohe qe me mungon(dhe po tretem ne syte e atyre qe me duan).Ka
kohe qe nuk jam me une...(as e di do te jem me),sepse une humba I……mbi te
gjitha,dhe pas ty te gjithe ate qe kishim ndertuar bashke………..Dhe
pres
…..me shpresn se kjo eshte thjesht nje
mankth,dhe ti do vish te me zgjosh……ose te pakten thjesht te vish….sepse cdo
gje bashke mund ta kalojme….Dhe
pres
.....ne cdo rrahje zemre,cdo frymemarrje,cdo
hap,cdo gjethe peme qe bie ne trotuarin para shtepise sime…une pres nje fjale,
nje telefonat…dhe thjesht te te degjoj zerin..thjesht per pak sek….sa ta di qe
ti je mire…..Dhe oret kalojne nje nga nje...dhe dhimbja me cane
kraharorin..dhe ti me mungon me shume,madje me me furi se dje...dhe neser me
shume se sot....(kete e di).Dhe mundohem te ngurtesoje shikimin tend ne filmin
e kujteses time,te jete me mua deri ne agim,e se bashku te jemi me ty…..(te te
pres)Dhe ne ne mendje kam te njejtat vargje kenge..qe
me kujtojne ty...


Vorrei,soltanto che ora la notte velocemente andasse


E tutto quello che hai di me


Di colpo non tornasse


E voglio amore, tutte le attenzioni che sai dare


E voglio indifferenza se mai,mi vorrai ferire.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sat Mar 06, 2010 8:36 pm

Mos me pyet kurre at e dua ndopak
A do te me tretet shpirti per ty
A flas me henen kur ti je larg
Do te mundem ndo1njehere te shoh ne sy?

Mos me pyet kurre se cdo te beje ti
Po te zgjidhje mes meje dhe parajses
Po te me thone se ne buzet e tua fle mekati
Do ta puthja e sdo genjehesha prej perralles

Mos me pyet kurre per asgje mos me pyet
Vec puthe mekatin qe fshehin buzet e mia
Mos beso kurre ne legjendafantastike
Mekati vet u arratis,qe kur lindi dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sun Mar 07, 2010 12:40 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sun Mar 07, 2010 12:40 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Sun Mar 07, 2010 12:42 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Mon Mar 08, 2010 11:27 pm

uuffffff, dashuria..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   Fri Apr 12, 2013 9:09 pm

grumbuj kujtimesh
rrjedhin neper mote
prej zemres time
deri te zemra jote @heartbroken
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEDIKIME PER DASHURIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 7 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Poezi pėr dashurinė
» Fatime Kulli: Mendimi filozofik pėr dashurinė dhe jetėn
» Thėnje tė ndryshme pėr dashurinė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: